شما عضو سایت نیستید, لطفا از طریق این لینک برای ثبت نام اقدام نمایید.    
mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam

به سایت بزرگ و تخصصی mantiscccamخوش امدید . فروش ویژه اکانت های حرفه ای {cccam-mgcamd }منتیس سیسیکم با چهار ابر سرور قوی و قدرتمند اماده میزبانی شما عزیزان میباشد ..شایان ذکر هست دیتا سنترهای سرورهای ما مستقر در سویس و المان میباشد با پورت کاملا اختصاصی 8گیگ بدون قطعی بدون فریز با اب تایم 24 ساعت ..عزیزان میتوانند خرید رو بصورت انلاین انجام بدن و انی هم تحویل بگیرند.. برای خرید به ادرس زیر بروید


بازگشت   mantiscccam > انـجـمـن رســیــــورهــــای غــیـرلــیـنـوکــســی > بخش رسیور آی استار (ISTAR)

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-21-2012, 21:34   #1
مدیر ازمایشی
 
maryam آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
نوشته ها: 4,579
تشکر: 0
تشکر شده 235 بار در 170 ارسال
gfd Iptvچیست؟

IPTVچیست؟
به ارسال و پخش برنامه*های تلویزیونی برای مشتركان از طریق زیرساخت باند وسیع و توسط پروتكل اینترنتIPTV گفته می*شود. این سرویس معمولاً با سرویس*های دیگری مانند ویدئو بر طبق تقاضا و تلفن اینترنتی و اینترنت پرسرعت، در قالب یك" بسته" به مشتركان ارائه می*شود.
امروزه، بسیاری از سرویس*دهندگان باند وسیع ارائه سرویس*های تلویزیونی را روی شبكه*های IP آغاز كرده*اند. به علت توسعة باند وسیع و پیشرفت*های چشمگیر در ارائه فناوری*هایی چون ADSL2+ كه توان پخش محتوای چند*رسانه*ای را با كیفیت بالا دارد و نیز ارائه استاندارد*های نوین فشرده*سازی مانند MPEG-4 و كاهش هزینه*های انتقال دیتا و...، بازارIPTV پتانسیل بسیار خوبی برای رشد پیدا كرده است.كاربرد*هایIPTV : پخش دیجیتالی تلویزیون: سرویس*های پخش دیجیتالی امروزی عموماً از طریق كابل یا ************** به مشتركان می*رسند؛ اما ظهور نسخه*های جدید و پرسرعت DSL (با توجه به گستردگی زیر ساخت آن)IPTV را به رقیب جدی ارائه سرویس*های تلویزیونی و كابل تبدیل كرده است. از سوی دیگر،IPTV نسبت به تلویزیون*های معمولی توانایی رساندن تعداد زیادتری از كانال*های تلویزیونی به مشترك را دارد. علاوه بر این، به علت ماهیت "بسته ای" دیتا و دوطرفه (تعاملی) بودن خط ارتباطی، بیننده قادر است كه تصمیم بگیرد كه "چه*چیز" را "چه وقت" می*خواهد ببیند.
ویدئو بر طبق تقاضا: این سرویس در واقع یك سرویس برای استفاده شخصی مشتركان است كه در آن كاربر قادر به انتخاب و دانلود محتوای ویدئویی مورد علاقة خود است. این سرویس برای اپراتورها یك سرویس درآمدزاست و شامل این بخش*ها است:
فیلم بر طبق تقاضا كه كاربران از یك" بانك فیلم" فیلم مورد علاقه خود را انتخاب می*كنند.
برنامه*ها و محتواهای ذخیره*شده*ای كه لزومی به مشاهده بهنگام آنها نیست و كاربر می*تواند آنها را دانلود و سپس مشاهده كند. مثل: اخبار، رویدادهای ورزشی، برنامه*های آموزشی و...
سرویس*های تلفنی گوناگون: تلفن معمولی، تلفن تصویری و ویدئو كنفرانس انواع سرویس*های تلفنی هستند كه می*توانند توسطIPTV ارائه شوند.
دسترسی به اینترنت: امروزه اتصال به وب یك نیاز ضروری است كه كاربردهای بسیار متنوعی دارد؛IPTV این نیاز را هم برآورده می*كند.
آموزش از راه دور: با توجه به زیرساخت مناسب و گستردگی توزیعIPTV، برنامه*های آموزش از راه دور الكترونیكی می*تواند از طریق این سرویس به كاربران برسد


اجزایIPTV : ارائهIPTVمستلزم تهیه محتوا برای انتشار، مدیریت محتوا و رساندن آن با كیفیت و امنیت مناسب به كاربر نهایی است. بر این اساس، اجزایIPTV را می*توان به این صورت برشمرد:
منابع محتوا: منظور محتوای دیجیتالی و ویدئویی است كه از تولیدكنندگان محتوا نظیر تهیه*كنندگان برنامه*های چند*رسانه*ای، شبكه*های تلویزیونی و... تهیه می*شود.
گره*های سرویس: گره*های سرویس، جریان ویدئو و محتوا با فرمت*های متفاوت را دریافت كرده و پس از شكل*دهی مجدد، آنها را با كیفیت سرویس مناسب در ناحیه*ای وسیع از شبكه به مشتركان ارسال می*كند.
هسته توزیع در شبكه: این بخش توانایی توزیع و سایر قابلیت*هایی را كه برای ارسال مطمئن دیتا به تجهیزات انتهایی (CPE) مشتركان مورد نیاز است فراهم می*آورد. این بخش شامل زیرساختی از DSLAMها و شبكه نوری است كه در اداره مركزی یا نقاط توزیع راه دور واقع شده*اند.
شبكه دسترسی مشتری: ارسالIP-TV به منازل مشتركان از طریق خطوط DSL با سرعت بالا نظیر ADSL2+ و VDSL و یا خطوط فیبر نوری ممكن است. منظور از شبكه دسترسی نیز همین تكنولوژی*هاست.
تجهیزات انتهایی مشترك: بخشی است كه ترافیكIPTV بدانجا ختم می*شود و در اختیار مشترك است. این بخش كه می*تواند یك جعبه نصب شدنی باشد، به عنوان بخش عملیاتی سرویس عمل می*كند و كارهایی چون اتصال به شبكه، كدگشایی دیتا، كنترل نمایش به دلخواه كاربر و... را بر عهده دارد.راز جذابیت*هایIPTV چیست؟ پس از گسترش موج باند وسیع در دنیا، سرویس*هایی كه قابلیت ارائه روی باند وسیع را دارند به سرعت در حال گسترش هستند. در واقع جذابیت این سرویس*ها است كه مشتركان را به سوی تكنولوژی باند وسیع سوق می*دهند.IPTV به عنوان یكی از سرویس*هایی كه لازمه ارائه آن وجود زیرساخت باند وسیع است، در حال تبدیل شدن به یكی از جذاب*ترین سرویس*ها است. اما به راستی علت این مسأله چیست؟

امكان پیاده سازی در گستره و مقیاس وسیع : توسعه دو فناوری مهم، زمینه راه*اندازی گستردهIPTV را فراهم كرده است. این دو فناوری عبارتند از:
فناوری*های دسترسی با سرعت بسیار بالا مانند: ADSL2VDSL و فیبر نوری در قالب فیبر به خانه
فشرده*سازی به شیوه MPEG-2
فناوری ADSL2+ هم كیفیت انتقال را از طریق افزایش پهنای باند زیاد می*كند و هم با توجه به آنكه با افزایش فاصله، نرخ انتقال دیتا در DSL به شدت افت می*كند، با افزایش پهنای باند می*تواند نواحی دورتری را تحت پوشش DSL قرار دهد. فیبر یا FTTH نیز عملكرد بسیار خوبی دارد و از تمامی تكنولوژی*ها و از جمله ADSL2+ نیز برتر است. (سرعت ارسالMbps 100 تا Gbps 1 در مقایسه باMbps 25) البته اشكال عمدة فیبر، زمان*بر بودن نصب و گسترش آن و هزینه زیاد ایجاد آن است كه معمولاً جز با كمك و همكاری مؤثر دولت*ها ممكن نیست. MPEG-4 نیز برای ارسال به نصف پهنای باند MPEG-2 نیاز دارد كه مسلماً مزیتی مهم است.

مقرون به صرفه بودن سرویس*های سه*گانه : منظور از سرویس*های سه*گانه، ارائه اینترنت پرسرعت، تلفن و تلویزیون IP در قالب یك "بسته" به مشترك است. مسلماً هر یك از این سرویس*ها، كاربردها و جذابیت*های خود را دارد كه ارائة همه آنها با هم و با قیمت مناسب، بر جذابیت*های آنها می*افزاید. مشخص است كه این ارائه این سرویس یك بازی برد-برد برای طرفین است. هم مشتركان نیازهای ارتباطی خود را با پرداخت هزینه*ای مناسب برآورده می*كنند و هم شركت*های مخابراتی حداكثر استفاده را از سرمایه*گذاری*های انجام*شده در زیرساخت، شبكه دسترسی و تجهیزات خود می*برند.

ورود به یك بازار عظیم : بنا به آمار، اپراتورهای كابلی و ماهواره*ای تلویزیونی در سال 2004، فقط در ایالات متحده، 55 میلیارد دلار درآمد كسب كرده*اند. بنابراین، به دلیل گردش مالی بسیار زیاد ارائه سرویس*های تلویزیونی، تمامی اپراتورها مشتاقانه به دنبال فرصت*هایی نوین برای ارائه سرویس*های تلویزیونی هستند.

یك فرصت استثنایی : IPTV یك پدیده جهانی است كه فرصتی را برای شركت*های مخابراتی جهت استفاده بهتر از زیرساخت*های خود به منظور ارسال ویدئو و محتوای دیجیتال روی شبكه*های IP فراهم كرده است. تحقیقات نشان می*دهد كه تعداد مشتركانIPTV از 2.1میلیون در سال 2004 به 27میلیون در سال 2008 خواهد رسید و درآمد حاصل از آن در این سال از 15 میلیار دلار خواهد گذشت.
در این میان، قاره آسیا در ارائهIPTV پیشرو خواهد بود. بر اساس برخی تحقیقات، از 13 كشور آسیای شرقی 7 كشور در حال راه*اندازی یا ارائهIPTV هستند. بزرگترین شركت مخابراتی هنگ*كنگ به نام PCCW هم*اكنون حدود یك*سوم تعداد كل مشتركانIPTV دنیا را در اختیار دارد كه عمدتاً بر روی شبكه ADSL با پهنای باند Mbps 6 سرویس خود را ارائه می*دهد.
در اروپای غربی نیز هم اكنون DSL در میان شیوه*های دسترسی باند وسیع مقام اول را دارد و رتبه بعدی از آن كابل است. بنا به آمار، هم*اكنون حدود 40میلیون خانوار در اروپای غربی مشترك باند وسیع هستند كه پیش*بینی می*شود این تعداد در سال 2010 به 107میلیون (معادل 63 درصد كل خانوارهای اروپای غربی) برسد. اما ارائهIPTV در كشورهای مختلف این قاره نیز آغاز شده است؛ در ایتالیا و سوئد به ترتیب FastWeb به حدود 200 هزار مشترك و ViaSat به 300 هزار مشترك بر روی فیبر و DSL،IPTV ارائه می*كنند. جالب توجه آنكه ViaSat اولین اپراتور اروپایی است كه اینترنت باند وسیع را با سرعت Mbps 100 (روی فیبر) ارائه می*دهد. همچنین ارائه ADSL2+ با سرعت Mbps 24 در ازای ماهیانه 40 یورو، از دیگر خدمات این شركت است.
در انگلستان VNL ارائة سرویسی موسوم به HomeChoice را از سپتامبر2004 آغاز كرده است. مشتركان با دریافت این سرویس در حقیقت 3 سرویس دارند: تلویزیون دیجیتال، اینترنت پر سرعت و تلفن. هزینه این سرویس جذاب هم اكنون (تابستان 2006) به ماهیانه 15 پوند رسیده است.

نتیجه*گیری : طبق پیش بینی یکی از مدیران مایکروسافت تا پایان سال جاری میلادی حداقل چهار شرکت مخابراتي برای صدها هزار نفر از کاربران به ارائه خدمات از طریق پلتفرم IPTV این شرکت خواهند پرداخت. IPTV یا تلویزیون روی پروتکل اینترنت امکان پخش تلویزیونی از طریق خطوط تلفن را فراهم می کند.
پیش از این تلاشهای اولیه مایکروسافت در سال گذشته میلادی برای امضای قرارداد با شرکتهاي مخابراتي بی ثمر مانده بود. دلیل این موضوع انصراف شرکتهايي بود که با راه اندازی آزمایشی آن موافقت کرده بودند.
به گفته النا برانت مدیر بازاریابی برنامه IPTV شرکت مایکروسافت ، در حال حاضر AT&T ، Verizon و Swisscom به ارایه خدمات تجاری IPTV بر روی نرم افزار مایکروسافت پرداخته*اند. با این حال به گفته او به استثنای خدمات Verizon ، که در بیش از 20 مرکز تجاری آمريکا ارایه می شود، این سرویس ها به چندصد یا حداکثر چند هزار کاربر محدود است.
به عقیده Ed Graczyk مدیر بازار یابی و ارتباطات Microsoft TV این وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد. به گفته **** تعداد کاربران تجاری IPTV ارئه شده از سوی کریر های مذکور و همچنین BT Group PLC ، که تا انتهای سال 2006 این نوع خدمات را ارائه خواهد کرد، تا پایان سال جاری میلادی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. **** در این باره می گوید :« نیمه دوم امسال زمانی است که گسترش این خدمات اوج خواهد گرفت. »
در همین حال پیش بینی جهانی موسسه تحقیقاتی Diffusion Group در مورد استفاده از IPTV با خوشبینی مایکروسافت در این زمینه تطابق دارد. این موسسه پیش بینی می کند که تا سال 2007 میلادی تعداد مشترکان IPTV در سراسر جهان به 8.9 میلیون نفر خواهد رسید. طبق پیش بینی Diffusion Group تعداد این مشترکان تا سال 2010 بالغ بر 37.8 میلیون نفر خواهد بود.
مایکروسافت به منظور جذب بازار اروپا برای نخستین بار در نمایشگاه سبیت نحوه کار خدمات مبتنی بر پلتفرم نرم*افزاری IPTV را به نمایش گذاشت. Graczyk در این باره می گوید سرویس های IPTV در مقایسه با سرویس های تلویزیون کابلی مزایای قابل توجهی دارند و این مزایا باعث جذب کاربران به این سرویس ها خواهد شد.
به عنوان نمونه ای از مزایای IPTV نسبت به خدمات تلویزیون کابلی ، Graczyk قابلیت تعویض سریع کانال ها بدون ایجاد وقفه ای کوتاه در هنگام تعویض را ، که در سرویس های تلویزیون کابلی امروزی دیده می شود، را به نمایش گذاشت. کاربران IPTV همچنین خواهند توانست به طور همزمان چندین ویدئوی جریانی ( Stream ) را بر روی یک صفحه نمایش تماشا کنند.
Graczyk همچنین قابلیتی را به نمایش گذاشت که توسط آن امکان ارتباط خدمات IPTV با خدمات تلفن کاربر را فراهم می شود و به این ترتیب کاربر در صورت داشتن یک تماس جدید می تواند آن را همراه با مشخصات تماس گیرنده بر روی تلویزیون مشاهده کند. کاربر همچنین می تواند تصمیم بگیرد که تلفن را جواب داده و برنامه در حال پخش را متوقف کند یا اینکه از پاسخگویی امتناع کند.
با این حال Graczyk به این نکته معترف است که علیرغم مزایای IPTV نسبت به خدمات کابلی بعید به نظر میرسد شرکتهاي مخابراتي بتوانند تعداد زیادی مشترک جدید جذب کنند. به گفته آنها پیش از فعالیت برای جذب مشتریان جدید در صدد ارائه این سرویس ها به مشتریان فعلی خود در قالب یک ارتقا یا عرضه ویژه خواهند بود.
__________________
اسمون ابری بود با نگاه من
maryam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
iptvچیست؟

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعالاکنون ساعت 04:50 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

سايت منتيس سيسيکم بزرگترين انجمن شرينگ در سال 1391 تاسيس شده است و همواره کوشيده است تا بهترين و با کيفيت ترين اکانتهاي سي سي کم را به مشتريان خود ارائه دهد . همچنين سايت منتيس سيسيکم بر گرفته از بهترين اموزشها در زمينه ماهواره و تعميرات و ديگر موارد ميباشد
PostMan By Cultural Forum | Study at Malaysian University