mantiscccam

mantiscccam (http://www.mantiscccam.com/index.php)
-   سینمای ایران (http://www.mantiscccam.com/forumdisplay.php?f=547)
-   -   حسن رضیانی(عین اله باقر زاده فیلم های صمد) هم دار فانی را وداع گفت (http://www.mantiscccam.com/showthread.php?t=10783)

ali.amamverdi 08-29-2014 01:13

حسن رضیانی(عین اله باقر زاده فیلم های صمد) هم دار فانی را وداع گفت
 
حسن رضیانی(عین اله باقر زاده فیلم های صمد) هم دار فانی را وداع گفت حسن رضیانی(عین اله باقر زاده فیلم های صمد) هم دار فانی را وداع گفت

حسن رضیانی(عین اله باقر زاده فیلم های صمد) هم دار فانی را وداع گفت حسن رضیانی در 83 سالگی درگذشت
بانی فیلم آنلاین:حسن رضیانی بازیگر نقش عین الله در سری فیلمهای صمد در دهه پنجاه دارفانی را وداع گفت.
به گزارش«بانی فیلم»،حسن رضیانی پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری و دوماه بستری شدن در بیمارستان در 83 سالگی درگذشت.
او آخرین بار با سریال «پدرخوانده» محمد رضا ورزی محصول ۱۳۸۶ جلوی دوربین رفته بود.«عمارت فرنگی» دیگر سریال ورزی بود که او این اواخر در آن بازی داشت.
او سال 1310 در **** متولد شد و دوران دبیرستان را آنجا سپری كردم. بعد از دبیرستان به تهران آمد و به هنرستان عالی رفت و در رشته تئاتر و فن بیان فارغ التحصیل شد. چند سالی هم به عنوان استاد در مدرسه عالی دختران ایران در ونك به 2500 نفر فن بیان تدریس كرد. او از سن ده سالگی وارد كار تئاتر شد و كار سینما را با مهدی رئیس فیروز در سال 1338 با فیلم «فرشته وحشی» شروع كرد.
او بيش از 50 فيلم سينمايي در كارنامه خود دارد.او از سال 1331 تا سال 1334 در راديو در برنامه شما و راديو همكاري كرد. او با مرحوم پرويز فني زاده و هنرمنداني ديگر نظير محمدعلي كشاورز، اسماعيل شنگله، جمشيد لايق، رضا كرم رضايي هم دوره بود. از جمله كارهاي او بعد از انقلاب می توان به فيلم هاي «خارج از محدوده»،* «مدرك جرم»، «زائر غريب»، «سرحد»، «سفرخوش»، «عشق سيزدهم»، «وصلتي دوباره» اشاره کرد. او در مجموعه هاي تلويزيوني دیگری مانند «ببخشيد» (كرم رضايي)، «ياد و يادگار» (مهدي علي احمدي)، «برگ سبز و ماجراهاي كليد» (محمد اوزي و عباس نصرتي)، «دايره ترديد» (امير قويدل) نیز همكاري داشته است.
او دو سال پیش نیز همسر خود را از دست داده بود.
رضیانی:حسادت در سینمای امروز زیاد است
او در یکی از آخرین مصاحبه هایش درباره عدم استقبال خوب و مستمر مردم از فیلمهای حال حاضر و کم رونقی فیلمها گفته بود:دلیلش نبود صمیمیت بین هنرپیشه هاست. همه تقریبا برای همدیگر می زنند و دشمن همدیگر هستند.ناگفته نماند حسادت در سینمای امروز زیاد است و اصلا این را نمی پسندم.من نارضایتی از سینمای آن موقع و امروز ندارم ولی به هر حال صمیمیتی كه آن موقع بود امروز نمی بینم. وقتی آدم وارد كادر سینمای امروز می شود، بغض می كند، همه با یك نظر دیگر به آدم نگاه می كنند، ولی آن موقع خیلی راحت حرفمان را می زدیم. الان هم وقتی یادی از گذشته می شود ، برای من آن گذشته ها بسیار شیرین هست و چه زود مثل برق گذشت. هم خوب بود و هم زود سپری شد.
او در بخش دیگری ایز این گفت وگو افزوده بود:من با تمام هنرمندانی كه در گذشته كار كردم تقریبا در تماس هستم و همه شان را دوست دارم ولی محمود بهرامی - این گفتگو قبل از درگذشت زنده یاد محمود بهرامی بود – در دل من جایگاه ویژه ای دارد و همیشه با هم در تماس هستم.
هنرمندان امروز با استعداد و پر انرژی هستند پیداست كه به این كار عشق می ورزند و از همه مهمتر باسواد هستند و برای هنرمندان امروز ارزش قائلم. البته امیدوارم به همدیگر حسادت نكنند چون این مسئله واقعا كشنده هست. تنها صحبت من با كسانی كه می خواهند وارد این كار شوند این است كه باید تحصیلات سینمایی را داشته باشند. آرزوی من موفقیت و توفق همه كسانی است كه به سینما علاقه دارند. تشویقشان می كنم، عاشقشان هستم و دوستشان می دارم. اگر راهنمایی در ذهن داشته باشم با صمیمیت به آنها منتقل می كنم. بعضی وقت ها آدم باید حرفش را بزند و بعد ها وقتی ما نیستیم شاید حرف من قفل بسته ای را باز كند.


ali.amamverdi 08-29-2014 01:13

اد...http://upsara.com/images/gliy__d9_81...9_85_d8_af.jpg


اکنون ساعت 20:39 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0