نمایش پست تنها
قدیمی 03-10-2013, 14:07   #4
Federal.Police
کاربر فعال

Federal.Police آواتار ها

تشکر شده 52 بار در 45 ارسال

مطلب دیگری را یاد آور شوم و آن مزیت Open Source یا کد باز بودن است :

اگر دقت کرده باشید امکانات ایمیج های DreamBox و VuPlus متفاوت است مثلا ایمیج Dream Elite پشتیبانی خوبی از DVB-T میکند در ایمیج PLi شبکه Wireless پشتیبانی مناسبی میشود و ...

مثال دیگر پشتیبانی از USB Wireless شرکت D-Link مدل DWA-110 بود که با سفارش و پیگیری من برای OE 1.5 و OE 1.6 البته برای ایمیج های CVS تهیه شد

دلیل همه این موارد Open Source یا کد باز بودن منابع این ***** ها است که به برنامه نویسان و تیم های مختلف اجازه میدهد امکانات جدید به آن اضافه کنند

اگر سخت افزار خاصی مد نظر شما باشد و با kernel ***** هماهنگ باشد و درایور آن برای لینوکس وجود داشته باشد میتوانید درایور مخصوص ***** خود را Compile کنید و پشتیبانی از سخت افزار جدید را به آن اضافه کنید

خود من قصد اضافه کردن پشتیبانی از Wireless N را برای چند مدل USB Wireless برای انیگما 2 دارم که هنوز فرصت نکرده ام پیگیری کنم و البته تهیه سخت افزار هم هنوز صورت نگرفته است

شاید در ابتدا باور نکردنی باشد ولی وقتی با چشم خود این موارد را ببینید متوجه میشوید که Open Source یا کد باز بودن بی نهایت با ارزش است

تنها دلیلی که یک شرکت منابع خود را اختیار نمیگذارد این است که فقط تا هر زمان که در نظر دارد پشتیبانی کند و بعد از مدتی دستگاه را به تاریخ پیوست کند و کسی قادر نباشد آن را پشتیبانی کند
Federal.Police آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول