نمایش پست تنها
قدیمی 03-17-2013, 09:08   #625
darknes
کاربر فعال

darknes آواتار ها

تشکر شده 24 بار در 20 ارسال

ITN، کدام فرکانس هاتبرد؟ 11137 یا 11317؟
همان طور که عرض کردیم شبکه تلویزیون ITN به مدیریت حمید شبخیز، علاوه بر این که اعلام داشتند تلویزیون برای نوروز با کیفیت تصویر 3 مگابیت برنامه ها را پوشش خواهد داد، اعلام شده از ماه آینده بر روی فرکانس دیگری خواهند رفت. برای همین در صفحه فیسبوک این شبکه
www.facebook.com/ITNGroup
نظرسنجی انجام شده و در آن گفته شده که بین فرکانس 11137 (شامل شبکه GEM TV بر روی هاتبرد) و فرکانس 11317 (شامل شبکه Manoto و Pars TV بر روی هاتبرد) یکی را انتخاب کنند.
بیایید بهترین کمک را به این تلویزیون انجام دهیم. نظر من این است که فرکانس 11317 شامل شبکه هایی همچون من و تو و پارس بوده و برای همین امکان پارازیت و اختلال در آن بیشتر می باشد. از طرفی قدرت بسیار بالایی دارد. فرکانس 11137 هم قدرت فراوانی دارد (از لحاظ قدرت با هم تفاوقتی ندارند) و فقط شبکه فارسی GEM TV روی آن قرار گرفته و برای همین احتمال پارازیت اندازی بر روی این فرکانس کمتر است.
گرچه ما همچنان روی حرف قبلی پا فشاری می کنیم که روی هاتبرد ماندن این شبکه آن هم برای عقد قرارداد 3 ساله اصلا و اصلا مناسب نیست! چرا که به دلیل هزینه های گاها برای هر مگابیت تا 15000 یورو، تمام درامد این شبکه از آگهی خرج پخش ماهواره ای بر روی هاتبرد خواهد شد! حال آن که بدون اسم آوردن از ماهواره دیگری (چه یوتلست چه هاتبرد و چه غیره) اگر روی ماهواره ای جز هاتبرد روی ایر بروند، هم کیفیت برنامه ها بالاتر خواهد بود هم آگهی ها کمتر خواهند شد و هم بودجه کافی برای ساخت برنامه را خواهند داشت! این در حالی است که هزینه ماهانه ماهواره یاه ست 5300 دلار به ازای هر مگ (15000 یوروی هاتبرد یعنی حدود 18000 دلار) و هزینه ماهانه ماهواره یوتلست فرکانس 11221 حدودا 8 تا 9 هزار دلار ماهانه به ازای هر مگ خواهد بود.
استدلالی که این شبکه داشته این بوده که اکثریت بینندگان این شبکه قشری را شامل می شوند که هاتبرد را در منازل دارند و نمی توانند ماهواره دیگری را دریافت کنند که به نظر من این حرف به دلیل آمار ناصحیح است. ماهواره هایی مانند یوتلست و بدر (عرب ست) و به تازگی یاه ست مدتی است به دلیل پارازیت فراوان بر روی هاتبرد و هزینه های بالای این ماهواره و از طرفی پر بودن اکثر فرکانس های قوی این مسیر، به جمع ماهواره های دارای بیننده در ایران پیوسته اند. خصوصا در رابطه با ماهواره ای همچون Eutelsat 7A (یا همان Eutelsat W3A) به دلیل وجود شبکه های پرشین تون، نشیونال جئوگرافیک، من و تو و فارسی1 و دیگر شبکه ها، بیننده بیشتری را به خود اختصاص داده و به نظر می رسد این همه پافشاری این شبکه برای ماندن روی هاتبرد با این همه هزینه ها ناصحیح باشد.
به هر حال آرزو داریم چنین شبکه هایی که می تواند گفت خانوادگی تر و صمیمی تر از دیگر شبکه ها هستند، باز هم به روزهای اوج خود برسند و به جای تکرار برنامه های صدا و سیما و دوربین های زنده دست جمعی، به ساخت برنامه های مفید برای مخاطبان روی بیاورند و با مدیریتی بهینه و آینده نگری صحیح خصوصا در رابطه با انتخاب ماهواره، شاهد این باشیم که آگهی های کمتری از این شبکه ها پخش شود.

darknes آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول