نمایش پست تنها
قدیمی 04-21-2013, 21:36   #678
Federal.Police
کاربر فعال

Federal.Police آواتار ها

تشکر شده 52 بار در 45 ارسال

“خبرگزاری امروز” همان طور که به خاطر دارید در شبکه تلویزیونی پرشین استار آگهی هایی تحت عنوان “مسابقه پیامکی” یا “مسابقه اس ام اسی” پخش می گردید که در این مسابقات یک سوال بسیار بدیهی که با انتخاب هر گزینه از آن برنده می شدید پخش می شد! که بعد ها مشخص شد تمامی شرکت کنندگان در این آگهی ها برنده هستند! سپس با آن ها تماس گرفته شده و می گفتند شما برنده شده اید! لطفا مثلا ۳۵ هزار تومان بفرستید تا جوایز شما را ارسال کنیم!
و جالب این که یا از جوایز خبری نبود و یا اگر خبری بود یک سشوار داغون یا یک دستگاه زیر ۱۰ – ۱۵ هزار تومانی برای شما ارسال می شد!
اما مدیریت تلویزیون پرشین استار وقتی دیدند در صفحات فیسبوکی گزارش هایی در این رابطه خصوصا توسط فواد عزیز منتشر می شود، به فکر کنسل سازی این نوع آگهی ها افتادند و چندی بعد آگهی منحل شد!
اما ظاهرا تلویزیونی فیس۱ (با شعار تلویزیونی متفاوت) که این روزه از سوی کاربران صفحات اجتماعی “شبکه ای بی تفاوت” نامگزاری شده به تازگی به تکنولوژی پخش این آگهی ها پی برده است! و وقتی همکاران تماس گرفتند و گفتند این آگهی ها را پخش نکنید، مانند دفعه قبل که گفته بودند مسائل شبکه به خودمان مربوط است، این بار گفته بودند که مسائل پخش شده در آگهی ها به ما مربوط نیست! یعنی به ما مربوط نیست در آگهی هایمان از مردم دزدی شود!
خوب من هم می توانم یک شبکه تلویزیونی خانوادگی راه بیاندازم و در آگهی ها به گول زدن خانواده ها بپردازم و یا آگهی های +۱۸ سال پخش کنم و بگویم به من ارتباطی ندارد در این آگهی ها چه اتفاقاتی میفتند!
تلویزیون فیس۱ که در ابتدا با همان شعار تلویزیونی متفاوت قرار بود به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی به پخش برنامه بپردازد، و لیست برنامه ها به گونه ای بود که تمامی برنامه ها گویی توسط خود آنان تهیه شده بود (که تا اینجای کار جای تشکر را داشت)، و قرار بود بر روی یوروبرد۹ پخش شود، سرانجام با اشغال فضای ۲٫۵ مگابیت بر روی فرکانس ۱۱۶۴۲ (عده ای این فرکانس را ضعیف می دانند) به پخش ۹۵ درصدی برنامه های صدا و سیما و پخش ۵ درصد برنامه های تهیه شده پرداخت و این گونه آگهی دهندگان را سر کسیه کرد!
عده بسیاری می گویند که ای کاش این شبکه در همان یوروبرد می ماند و یوسف پیامبر، جومونگ و سه در چهار و نقطه چین پخش می کرد، به جای این که فضای ۲٫۵ مگابیتی هاتبرد را اشغال کند!
سخن ما این است اگر از دست کاری برنمی آیید، برای آن تبلیغ نکنید، سرتان را پایین بیندازید و مانند این همه شبکه قارچی از بالا، پایین، چپ و راست و هر ۲ دقیقه نیم ساعت آگهی پخش کنید! این طور انتقاد ما و مخالفت ها را هم نخواهید شنید! چون بیننده ای نخواهید داشت!
متاسفانه مدت های زیادی است که بودن یا نبودن برخی رسانه های فارسی فرقی با هم ندارن! رسانه هایی که بیشتر به شبکه شاپینگ یا شبکه های صدا و سیما شبیه هستند تا شبکه های ماهواره ای عادی و پخش سرگرمی!
به قول دوستان اگر سریال های صدا و سیما را می خواستیم، با این همه دلشوره ماهواره تهیه نمی کردیم! یک دستگاه دیجیتال با ۲۰ شبکه تلویزیونی تهیه می کردیم و لذت می بردیم!
(قصد توهین به کسی نبود و تمام آمار ها بر اساس براورد های من، و دوستان و همکارانم بیان شده بود! اگر از آمار مطمئن نبودیم آن ها را بیان نمی کردیم)
Federal.Police آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول