نمایش پست تنها
قدیمی 07-15-2013, 16:24   #1
ali
مدیر بازنشسته

ali آواتار ها

تشکر شده 10 بار در 10 ارسال
پیش فرض مخالفت احمدی نژاد با یک جمله زنانه - مردانه

مخالفت احمدی نژاد با یک جمله زنانه - مردانه
احمدی*نژاد صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده، اظهار کرد: امروز و دیروز و در طول تاریخ نقش زن و جایگاه او همیشه مورد توجه صاحب*نظران و اندیشمندان بوده است و این موضوع در برخی مقاطع به سیطره مرد بر زن و گاهی نیز به سیطره مردان بر جامعه منجر شده است، اما من فکر می*کنم قبل از اینکه کسی زن یا مرد باشد، انسان است.
خبرگزاری ایسنا: رییس*جمهور گفت: اینکه می*گویند پشت سر هر مرد موفق، یک زن موفق است، پایین آوردن جایگاه زن و اصالت دادن به مرد است.

محمود احمدی*نژاد صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده، اظهار کرد: امروز و دیروز و در طول تاریخ نقش زن و جایگاه او همیشه مورد توجه صاحب*نظران و اندیشمندان بوده است و این موضوع در برخی مقاطع به سیطره مرد بر زن و گاهی نیز به سیطره مردان بر جامعه منجر شده است، اما من فکر می*کنم قبل از اینکه کسی زن یا مرد باشد، انسان است.

وی افزود: زن یا مرد بودن قالب است، ولی آن حقیقتی که در هستی اصالت دارد حقیقت، کمال، عظمت، رشد و خدایی شدن انسان است و این حقیقتی است که از ابتدای خلقت مورد غفلت واقع شده و اصلا مهم*ترین کار شیطان این است که هرکس را چه زن و چه مرد از حقیقت خود غافل کند.

رییس*جمهور با بیان اینکه "انسان در بالاترین رتبه هستی خلق شده است"، افزود: من همیشه به دوستان خود عرض کرده*ام که عظمت انسان به عناوین نیست؛ اینکه یک شخصی پزشک متخصص درجه یک است بسیار خوب است اما این موضوع نشانه اصالت، ترجیح و برتری او قلمداد نمی*شود. اینکه شخصی رییس کل دنیاست، نشانه کمال، برتری و ترجیح او نیست؛ چرا*که ملاک برتری، کمال و اصالت میزان شکوفا شدن انسانیت یک انسان است. ممکن است فردی خیاط باشد اما در اوج مراتب انسانی باشد و همه از او نور بگیرند.

احمدی*نژاد خاطرنشان کرد: ما معمولا در اسارت قالب*ها هستیم در حالی*که همه قالب*ها حتی عناوین مقدس، خاکی است و حتی اینکه فلان*کس پیشوای مذهبی است نیز قالب است. آن*چه باید دید این است که یک فرد چقدر باتقوا و چقدر تجلی خداوند است و چقدر زیباست که خدای متعال می*فرمایند «ان اکرمکم عندالله اتقاکم».

وی در ادامه گفت: آن جوهره حقیقی که باید دائم از او مراقبت کنیم حقیقت انسان بودن خودمان است و در این راستا مهم نیست که کجا و در چه قالب و عنوانی باشیم، معیار این موضوع هم خود انسان است و هرکس خودش می*داند که چکاره است. اگر همه عالم برای آدم کف بزنند ولی آن آدم خودش بداند که آن بالاها نیست و راضی هم شود، این خودفریبی است و از سوی دیگر اگر همه عالم علیه آدم شعار بدهند ولی آدم بداند که آن بالاست، این موضوع مهم نیست و هرکس باید خودش مراقب گوهر خدادادی درونی خودش باشد و اگر در این جهت رشد نکند ساعت*ها سخنرانی و فعالیت او آثاری نخواهد داشت، چراکه معادلات عالم تنها معادلات فیزیکی نیست.

رییس*جمهور با بیان اینکه "لازم نیست کارهای آدم جلوی چشم باشد و در گزارش*ها و تلویزیون دیده شود"، افزود: عملی که برای خدا باشد هر چند از همه چشم*ها پنهان باشد، اثر کمالی خود را بر جای خواهد گذاشت و در همین راستا توصیه من به خودم و همه عزیزان این است که اول از همه مراقب جوهر وجودی خودمان باشیم، آن وقت بحث زن یک طرف و مرد یک طرف دیگر موضوعیت پیدا نمی*کند.

احمدی*نژاد در ادامه گفت: بالاترین بت*شکنی، شکستن بت خودمان است و ما اگر به دنبال نجات زن هستیم باید اول به دنبال نجات انسان باشیم. مگر مردها نجات پیدا کردند که زن*ها به نجات برسند؟ البته خیلی جاها زور می*گویند ولی مگر خودشان به جایی رسیدند؟ ما سر چه دعوا می*کنیم، اینها انحرافی است. زن و مرد مکمل هم در مسیر کمال هستند.

وی همچنین با مورد توجه قرار دادن ضرورت وجود محبت میان انسان*ها اظهار کرد: حتی تنبیه هم باید از روی محبت باشد وگرنه اثر تخریبی دارد. در واقع اگر مجازات از روی کینه*ورزی باشد آثار اجتماعی مخرب دارد و اگر محبت را از جامعه انسانی برداریم، قانون جنگل حکم*فرما خواهد شد.

احمدی*نژاد ادامه داد: معلوم است که خدای متعال ماموریت مهرپراکنی و عشق*ورزی را به خانم*ها داده و شخصیت زن را طوری قرار داده است که در سایه مهروزی شکوفا می*شود و ایمان و توحید هم در سایه مهرورزی است. توحید با چکش به مغز نمی*رود و اگر هم برود آثاری ندارد. باید با محبت آن را جا انداخت. هر امری که نقش مهرآفرینی زنان را مخدوش کند در نقطه مقابل زن، کمال و انسان قرار دارد. فیلم*هایی درست می*کنند که زن در آن هفت*تیر می*کشد و می*گویند ما به زنان آزادی داده*ایم در حالیکه این نابود کردن زن است. اگر روح زن منجمد شد و لطافتش از بین رفت، جامعه خواهد مرد. هر چقدر هم که در آن ضرق و برق باشد اما از انسانیت، لذت و آرامش خبری نیست.

وی افزود: آنچه که من اصرار دارم و می*خواهم هم مردها و هم زن*ها به آن توجه کنند، همین نقش است که البته این موضوع با فعالیت*های اجتماعی منافاتی ندارد ولی باید مراقب بود. ممکن است نسلی بیاید و هر چه دلش خواست را به دست بیاورد اما ادامه آن نابودی است. برخی فکر می*کنند اگر جامعه*ای بخواهد نابود شود حتما با سیل و زلزله این کار انجام می*شود ولی وقتی به جامعه*ای می*روید که در آن ارزش*های انسانی مرده باشد، در واقع چنین جامعه*ای از بین رفته است.

احمدی*نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به فعالیت*های مرکز امور زنان و خانواده ریاست*جمهوری گفت: در این مرکز کارهای بزرگی انجام شد، چنانچه اسناد مورد نیاز را این مرکز تدوین کرد و امتداد آن به سازمان کنفرانس اسلامی کشانده شد که این کار بزرگی بود و در واقع در دوره*ای که از نام زن سوءاستفاده می*کنند و کارهایی در دنیا و حتی ایران خودمان می*شود این مرکز فعالیت*های بسزایی انجام داد.

وی با اشاره به مساله حضور زنان در کابینه نیز گفت: برخی در انتخابات می*گفتند که ما چهار نفر زن را به کابینه می*آوریم و برخی هم می*گفتند پنج نفر را. من به آنها گفتم این نامردی است. مگر شخصیت زن اسباب تبلیغات انتخاباتی است؟ اصلا به چه دلیل این حرف را می*زنید؟ کار شما چه فرقی با آن کسی دارد که عکس زن را پشت کالا می*چسباند تا آن را بفروشد؟ مگر انتخابات مهم*تر از زن است؟

رییس*جمهور همچنین از فعالیت رییس مرکز امور زنان و خانواده تشکر کرد و افزود: خانم مجتهدزاده در طول این سال*ها با خستگی*ناپذیری خود ما را هم از رو بردند. آدم در بیان حق نباید از کسی بترسد. رییس رژیم صهیونیستی هرچه می*خواهد به من بگوید و هر چقدر عقده دارد خالی کند؛ ما باید جا بزنیم؟

احمدی*نژاد خطاب به زنان در این جلسه، با بیان اینکه "کار شما پیامبری است و پیامبران پرچم را بلند نگه می*داشتند"، اظهار کرد: حق در ذات خود پیروز است. در خیلی از موارد موتور حرکت دولت خانم*هایی بودند که در دولت فعالیت می*کردند. ماموریت انسان شدن، انسان بودن و انسان ساختن منحصر به عناوین اجتماعی نیست. برخی می*گویند حالا که دولت عوض می*شود ما باید چکار کنیم؟ باید کارتان را ادامه دهید و ارتباطات را حفظ کنید، چراکه فرصت برای کار هست، ما هم در خدمتتان هستیم و باید ادامه داد اما تا کی؟ تا همیشه.

وی افزود: وقتی ما بحث انسان کامل را مطرح کردیم، خیلی*ها عصبانی شدند و حمله کردند. می*دانیم چرا حمله کردند، چراکه تنها دشمنی شیطان با انسان کامل و امام است و به خدا نزدیکتر شدن یعنی به امام نزدیک شدن، وگرنه این شیخ*هایی که نشسته*اند و فرمان قتل پیروان حضرت علی (ع) را می*دهند هم نام خدا را بر زبان می*آورند.

احمدی*نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید برای حاکمیت امام تلاش کنیم، بقیه حرفی بیهوده است، حتی انقلاب عظیم اسلامی و جمهوری اسلامی هم برای حاکم شدن امام است و اگر آن را برداریم نمی*ارزد و می*شویم مثل بقیه.

رییس*جمهور همچنین از فراحی (همسرش)، مجتهدزاده رییس مرکز امور زنان و خانواده و دیگر حاضران در این جلسه تشکر کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: معمولا می*گویند پشت موفقیت یک مرد، یک زن قرار دارد در حالیکه این پایین آوردن جایگاه زنان است. به هر حال ما یک حرف*هایی می*زنیم که برخی خوششان نمی*آید. به پیر، به پیغمیر، جایگاه یک همسر شهید بالاتر از خود شهید است. شهید یک تیر می*خورد و تمام است اما یک همسر شهید باید یک عمر پرچم او را نگه دارد و این کار سخت است. آنها که فیزیکی نگاه می*کنند فکر می*کنند او بالاتر است. اینکه یک روز جای او را پر کند، به اندازه شش سال جبهه است. کسانی که می*گویند پشت هر مرد موفقی، زن موفق است در واقع اصالت را به مرد داده*اند.

رییس*جمهور همچنین گفت: برخی می*گویند احمدی*نژاد در این آخر دولت از همکاران خودش تشکر می*کند و اینها دارند خودشان از خودشان تشکر می*کنند. در این مورد باید بگویم غیر از خدای متعال و امام عصر(عج)، من تنها کسی هستم که زحمات همکارانم و خانواده*هایشان را دیده*ام. آنها شبانه*روز خود را برای انقلاب و خدمت وقف کرده*اند و من وظیفه دارم از آنها تشکر کنم.

احمدی*نژاد افزود: رییس*جمهور آمریکا در سال اول ریاست*جمهوری خود جایزه صلح نوبل گرفت در حالیکه هنوز کاری نکرده بود ولی همکاران من کار کرده*اند و من می*بینم که نه تنها کسی از آنها تشکر نمی*کند بلکه هزاران حنجره و بلندگوی بی*انصاف علیه آنها بسیج شده*اند و خدماتشان را زیر سوال می*برند. به هر حال این موضوع جزو ویژگی*های این دولت است. من کاری ندارم که برخی ناراحت می*شوند، آنها همیشه ناراحت هستند. اگر می*شد من از تمام همکارانم یکی یکی با اسم و حضوری تشکر می*کردم و این یک کار خدایی داست و ما داریم وظیفه*مان را انجام می*دهیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از طرف هیات دولت به پاس قدردانی از زحمات فراحی همسر رییس*جمهور، از او تقدیر شد و جمعی از تلاشگران حوزه زن و خانواده نیز از محمود احمدی*نژاد تجلیل کردند.

سه ماهه:23هزار تومان+8روز رایگان
شش ماهه:35هزار تومان+15روز رایگان
یک ساله:70هزار تومان+2ماه رایگان
فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
شش ماهه:70هزار تومان
ali آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول