نمایش پست تنها
قدیمی 08-04-2013, 23:52   #1
arya1225
مهمان

arya1225 آواتار ها

23 فقط می*گوییم ماهواره اَخ است، نگاه نکنید!

“خبرگزاری امروز”
رحیم نوروزی درباره*ی راه*های مقابله با سریال*های ماهواره، اینگونه بیان کرد: در کنار برنامه*هایی که از شبکه*های ماهواره*یی پخش می*شوند، ما باید سعی کنیم کار کیفی برای تلویزیون انجام دهیم و به مردم اجازه*ی انتخاب دهیم؛ چه اشکالی دارد مردم ماهواره ببینند و با جهان ارتباط برقرار کنند.
*** نمی*توانیم کتمان کنیم که مردم جم* تی*وی می*بینند
این بازیگر در گفت*وگویی که با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) داشت، اظهار کرد: دیدن سریال*ها و برنامه*های ماهواره* بستگی به فرهنگ خانواده*ها دارد. ما نمی*توانیم مقابل خانواده*ها را بگیریم که ماهواره نبینند؛ چرا که مردم خواه ناخواه «حریم سلطان» و سریال*های جم* تی*وی را می*بینند و ما هم نمی*توانیم این مساله را کتمان کنیم بلکه باید سعی کنیم کارهای خوب و کیفی* تولید کنیم و در کنارش هم تعامل بین*المللی داشته باشیم.
نوروزی در عین حال پیشنهاد داد: چه اشکالی دارد با سایر کشورها و شبکه*های ماهواره*یی کارهای مشترک بسازیم و از این طریق بتوانیم سیاست*های خودمان را به آنها اعمال کنیم؟
*** فقط گارد گرفته*ایم که ماهواره اَخ است
وی گفت: یکی دیگر از راه*کارها در راستای تولید سریال*ها و برنامه*های خوب، این است که چرا بازیگر صادر نمی*کنیم؟ چرا مثل فوتبالیست*ها لژیونر صادر نمی*کنیم تا ارز*آوری کنند. در کشور خودمان که به بازیگران پول نمی*دهند در حالی که توانایی وجود دارد ولی تعامل بین*المللی وجود ندارد فقط ایستاده*ایم و گارد گرفته*ایم و به مردم می*گوییم ماهواره اَخ است نگاه نکنید.
او همچنین درباره اینکه چه راهکارهایی برای تلویزیون دارد که با سریال*های ماهواره*یی رقابت ایجاد شود، اینگونه پاسخ داد: من به عنوان یک بازیگر سیاست*گذار نیستیم که بخواهیم راهکار نشان دهم ولی پیشنهادهایم را ارائه کردم. در این راستا یکی از فاکتورها این است که باید در تلویزیون پول ریخته شود و هزینه شود تا کارهایش دیده شود.
*** کار کیفی کنیم تا مردم جذب شبکه*های خودمان شوند
نوروزی در ادامه صحبت*هایش یادآور شد: به یاد دارم که ۲۰ سال پیش هم می*گفتند ماهواره و اینترنت آمدند و ما هم همان برهه تلاشمان را کردیم که مقابل آنها را بگیریم و حتی در شهرک اکباتان چندی پیش اقداماتی انجام دادند و دیش*ها را به پایین پرتاب کردند و حتی با هلی*کوپتر پشت بام خانه*ها را در منطقه*ها رصد می*کردند و اقدام به جمع*آوری دیش*ها کردند ولی با تمام این اتفاقات مردم همچنان ماهواره می*بینند. ما نمی*توانیم چشم مردم را ببندیم که ماهواره نبینند، بلکه باید سعی کنیم کار کیفی در شبکه*های خودمان انجام دهیم.