نمایش پست تنها
قدیمی 08-13-2015, 23:53   #1
POLAD
سر پرست سایت
 
POLAD آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2013
نوشته ها: 18
تشکر: 0
تشکر شده 4 بار در 1 ارسال
icon000 آموزش ویرایش فایل سافتکم

آموزش ویرایش فایل سافتکم
ویرایش سافتکم
شما اگر روی سافتکم مورد نظرتون راست کلیک کرده و با همین نرم افزار بازش کنید (البته بدون این نرم افزار هم میتونید بازش کنید روش راست کلیک کرده و گزینه ادیت را بزنید) شاهد کدهای زیادی خواهید بود(بسته به نوع سافتکمتون).
این کدها بسته به نوعشون دسته بندی شدن مثلاً کدهای ویااکسس در کنار هم کدهای سکا در کنار هم و...حال ما فرض را بر این میگیریم که کد مثلاً شبکه ورزش در سافتکم نیست و ما میخواهیم بهش اضافه بکنیم.

ابتدا به قسمت کدهای بیس میرویم،همانطور که گفتم کدها دسته بندی شده اند و بالای هر دسته نوعشون را زده،در ابتدا یا هر کجای کدهای بیس یک سطر جدید باز میکنیم،ابتدا حرف
F
را نوشته بعد یک فاصله بعد SID شبکه ورزش که 0075 هست را نوشته در ادامه اش حروف 1FFF را مینویسیم سپس یک فاصله و بعد 00 که نشانگر سطر اول کدهای این شبکه هست را نوشته مجدد یک فاصله و بعد کد شبکه یعنی 1111113311111133 را میزنیم و معمولاً بعدش با فاصله اسم شبکه با فرکانسش یا با درجه ماهواره را برای مشخص شدن این کد برای چه شبکه و ماهواره ای هست را مینویسند اما مهم نیست ننوشتید هم اشکالی ندارد ولی برای راحتی کار بهتر است که برای هر کد اسم شبکه و اطلاعاتش در جلویش نوشته شود.

پس یعنی کد شبکه ورزش می شود:
F 00751FFF 00 1111113311111133 ; IRIB Varzesh TV

شبکه های دیگه هم به همین صورت مثلاً شبکه سه:
F 012f1FFF 00 1111113311111133 ; IRIB TV3 11900

همانطور که در عکس شماره 3 میبینید:در عکس در قسمتی که علامت زدم کدهای شبکه های جمهوری اسلامی مشخص شده،شما میتونین اگر کد شبکه دیگری را هم دارین به همین طریق به سافتکمتون اضافه کنید یا اگر شبکه ای با کوکوناتتون باز میشه ولی با سافتکمتون باز نمیشه را از طریق SID اون شبکه در کوکونات پیداش کرده و بعد به سافتکمتون اضافه اش کنید.
من برای شبکه ورزش و همینطور سه و...یک کد را در دو سطر مثل هم منتها به شماره 00 و 01 نوشته ام، که مهم نیست اگر فقط همون یک سطر هم باشد کار میکند.اوایلی که سافتکم اومده بود و کد شبکه ها دیر به دیرعوض میشد،کدهای شبکه های مختلف را میگرفتیم و در سافتکم قرار میدادیم وبه دستگاه انتقال میدادیم رسیورم با یک کابل چند متری همیشه به کامپیوتر وصل بود یک سری از شبکه ها کدهاشون 32 رقمی بود که در دو سطر نوشته میشد و بعضی هم در چند سطر و یکسری هم در دو سطر مثل هم باید تکرار میشد از اون زمان عادت کردم کد شبکه های خودمون را هم تو دوسطر مینویسم. کار تمومه فقط باید گزینه سیو را بزنیم.
شما حتی میتونین تمام کدهای داخل یک سافتکم را پاک کرده و فقط چندتایی که لازم دارین را بزارین تا سافتکمتون هم خیلی سبک بشه،در ضمن دیگه خیلی از کدهای
داخل سافتکمها استفاده ای نداره ولی شما میتونین از روی اسم شبکه و فرکانسش یا جهتش که در کنار کد شبکه نوشته شده مختصات و یا کد یک شبکه خاص را پیدا کنید و اگر کدش عوض شده در همون سطر جای کد قدیمی کد جدیدش را وارد کنید،البته دیگه این کار زیاد انجام نمیشه فقط در مورد شبکه هایی که دیر به دیر کدشون عوض میشه صادقه.


نکات مهم:
1-همیشه ابتدا از سافتکم میخواهین ادیت کنید یک کپی تهیه کنید و روی آن کار کنید تا در صورت بروز اشتباه یا اشکالی فایل اصلیتون را از دست ندهید.
2-سافتکمهای دستگاهای مختلف با هم تفاوت دارند و روش نوشتن آنها هم با هم فرق میکند این روش برای دستگاهای ایکس کروز ومشابه میباشد و این سافتکم بر روی دستگاههای دیگر جواب نمیدهد همانطور که سافتکم دستگاههای دیگر بر روی ایکس کروزها جواب نخواهد داد،البته طرز نوشتنشون تقریباً شبیه هم هست.
3- شما میتونین بدون این نرم افزاری که قرار داده ام هم
باNotepad یا Wordpad خود ویندوز اینکارها را انجام دهید.
POLAD آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول