نمایش پست تنها
قدیمی 08-25-2012, 20:39   #14
hojatali
کاربر سایت

hojatali آواتار ها

تشکر شده 53 بار در 44 ارسال

قلعه-نویی: می-گویند ژوزه داربی-باز است/ می-خواهیم با اخلاق به همه-چیز برسیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال معتقد است که در داربی نتیجه بازی گذشته و جایگاه تیم-ها در جدول تاثیری ندارد و مهم آمادگی روحی و روانی بازیکنان در ۹۰ دقیقه است.
امیر قلعه-نویی در نشست خبری پیش از داربی ۷۵ درباره این دیدار اظهار کرد: این بازی یک بازی است که در آن احساسات وجود دارد و اگر بخواهیم این مسئله را انکار کنیم، دروغ است. داربی حساسیت-های خاص خودش را دارد و همین حضور تعداد زیادتر خبرنگاران و عکاسان در نشست خبری حکایت از حساسیت زیاد این بازی دارد. این مسئله در طرفداران دو تیم نیز دیده می-شود.
قلعه-نویی ادامه داد:- در درجه اول امیدوارم بازی خوب و تاکتیکی از آب درآید تا افرادی که در ورزشگاه حاضر می-شوند و همچنین کسانی که از گیرنده این بازی را دنبال می-کنند، از آن لذت ببرند. من هم به عنوان بازیکن و مربی چندین بار داربی را تجربه کرده-ام و اولین چیزی که تجربه من می-گوید این است که نباید به بازی قبل و جایگاه تیم مقابل در جدول نگاه کرد چرا که این بازی شرایط خاص خودش را دارد و از آنجایی که به دلیل شلوغی زیاد ورزشگاه کار کوچ تیم سخت-تر می-شود، هر تیمی که بتواند از نظر روحی و روانی آماده-تر باشد می-تواند بهتر کار کند و مربی-ای که تیمش را به گونه-ای آماده کرده باشد تا بتواند از لحظه-ها استفاده کند می-تواند پیروز میدان باشد.
وی ادامه داد: پرسپولیس هم از بازیکنان، مربی، مدیریت و مهم-تر از همه طرفداران خوبی بهره می-برد و من امیدوارم که بازی خوبی را شاهد باشیم.
او همچنین درباره بازیکنانی که در اختیار نخواهد داشت گفت: در این بازی محروم نداریم اما خسرو حیدری و میلاد میداودی به بازی نمی-رسند.
امیر قلعه-نویی در ادامه نشست خبری با اشاره به تغییرات تیمش از ابتدای لیگ تاکنون گفت: ما بعد از بازی با مس عملکرد خوبی داشتیم هرچند با ایده-آل-های خودم هنوز فاصله داریم و به سرعت تیمی مد نظر نرسیده-ایم اما اینکه خوب بازی نمی-کنیم را قبول ندارم. با این شرایط نمی-توان تیم را در آمادگی نگه داشت چرا که ما تا می-آییم به آمادگی برسیم، لیگ تعطیل می-شود و همین چیزها باعث می-شود که با فاصله افتادن بین بازی-ها، بازیکن ما مصدوم شود.
وی افزود: از آن طرف شرایط مالی باشگاه هم برای ما مشکل-ساز شده. اگر بخواهیم تیم را در زمان تعطیلات به اردو ببریم شرایط مالی تیم اجازه نمی-دهد و اگر نبریم، به کیفیت تیم لطمه می-خورد. الان ۵ روز است که من و ماجدی در حال فکر کردن به این موضوع هستیم که آیا تیم را به اردوی ترکیه ببریم یا نه. به هر حال معجونی است که روی دست ما مانده و شما برای ما دعا کنید.
سرمربی استقلال در ادامه گفت: اگر به اردو نرویم به دنبال این هستیم که دو بازی تدارکاتی انجام دهیم که احتمالا یکی از آن-ها به سود زلزله-زده-ها خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بازیکنان ما برای داربی دو نوع استرس دارند گفت: این بازی شرایط خاص خود را دارد. اگر می-خواهید به آمار نگاه کنید باید بازی آخر را ببینید. بازیکنان ما یک استرس مثبت و یک استرس منفی برای این بازی دارند. اگر بتوانیم استرس منفی را تبدیل به مثبت کنیم خوب است و اسم این کار وظیفه-شناسی است اما اگر بخواهیم فکر کنیم که بازی آخر را باخته-ایم از نظر روانی دچار مشکل می-شویم. معمولا تجربه-ای که من در داربی دارم را روی مسائل روحی ـ روانی صرف می-کنم. ما در این بازی از نظر فنی مشکلات کمتری داریم و در حال کار کردن روی مسائل روانی هستیم.
امیر قلعه-نویی در ادامه درباره سوال خبرنگاری که پیرامون تجربه بیشتر بازیکنان استقلال در داربی و تاثیر آن در کار این تیم پرسید گفت: این می-تواند برای ما فاکتور مهمی باشد اما همه چیز نیست. مثلا بازیکنانی مثل سید جلال حسینی و ماهینی تجارب بازی-های بزرگ را دارند. مربی پرسپولیس هم مربی بزرگی است و تجارب لازم را دارد و می-گویند داربی-باز است.
وی در ادامه گفت: من به شما قول می-دهم که این بازی یکی از کم-حاشیه-ترین داربی-ها خواهد بود چرا که مربیان هر دو تیم به دنبال بازی زیبا هستند. این بازی می-تواند به جامعه شور و نشاط بدهد مثلا حضور جواد ن---ام و علی کریمی باعث می-شود هر حرکتی از این دو بازیکن الگویی برای جامعه باشد و اصلا کل این بازی یک پیام است. همین کارهای خاص است که باعث می-شود بازی-ها در خاطر فوتبال-دوستان بماند. مثلا کسی یادش نمی-آید که بازی استقلال و ملوان در لیگ پنجم چند ـ چند شده اما همه به یاد دارند که متوسل-زاده یا هادی ساعی چه کارهای قشنگی کردند یا در همین زلزله اخیر پهلوانان و هنرمندان چه کارهایی انجام دادند.
قلعه-نویی افزود: من پس از بازی با ملوان با آرش برهانی برخورد کردم. البته او خودش با من صحبت کرد و گفت پای بازیکن حریف را ندیده است. اما ما دنبال این کارها نیستیم و می-خواهیم با اخلاق به همه چیز برسیم.
سرمربی استقلال درباره وضعیت تماشاگران دو تیم قبل از داربی هم گفت: اینکه مردم از صبح به ورزشگاه می-آیند کار قشنگی نیست. باید تدابیری انجام دهیم که یکی، دو ساعت قبل از بازی هواداران وارد شوند. البته چون در مملکت ما بعضی کارها را نمی-شود انجام داد می-توان قبل از بازی با گذاشتن موسیقی سنتی یا قرعه-کشی شور و نشاط را به هواداران داد. خود من وقتی در بایرلورکوزن بودم قبل از بازی در ورزشگاه کارهایی که مربوط به سنت خودشان بود را انجام می-دادند. ما هم باید همین کار را انجام دهیم.
وی افزود:- من از هواداران دو تیم می-خواهم که انرژی-شان را فقط برای تشویق تیم خود بگذارند. تا به حال در تیم-هایی که بودم مثل سپاهان و تراکتورسازی، این کار را انجام دادم و در استقلال هم به دنبال این هستم که هواداران دو چیز را رعایت کنند. یکی تشویق تیم خود و دیگری احترام به تیم حریف تا دیگر لزومی نداشته باشد که از مسائل انضباطی بترسیم.
قلعه-نویی در پایان گفت:- من زمانی که سرمربی تیم ملی بودم یک بار به هلسینکی رفته بودم و به یکی از دوستان استقلالی در آنجا گفتم که در این ۷ ـ ۸ ساعتی که ما اینجا هستیم دادگاه شهر را به ما نشان دهید. او به من خندید و گفت اگر پرونده-ای وجود داشته باشد با قاضی تماس می-گیرند تا به دادگاه بیاید در غیر این صورت دادگاه تعطیل است. ان-شاءالله مملکت ما هم به سمتی برود که احتیاجی به حضور در دادگاه و مسائل انضباطی این قبیل کارها نباشد.

hojatali آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول