نمایش پست تنها
قدیمی 08-26-2012, 15:05   #33
hojatali
کاربر سایت

hojatali آواتار ها

تشکر شده 53 بار در 44 ارسال

فتح الله زاده:
قلعه-نويي نگذاشت استقلال به پرسپوليس ببازد

مديرعامل باشگاه استقلال با تاکيد بر اينکه تدبير قلعه نويي در دربي مانع از به حاشيه رفتن آبي پوشان شد، گفت: سنگ پراکني را پرسپوليسي-ها شروع کردند اما اميدوارم با توجه به بازي بزرگي مثل دربي کميته انضباطي در خصوص هواداران دو تيم اغماض کند.

علي فتح الله زاده، مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص هفتاد و پنجمين دربي پايتخت و مسائل مختلف مربوط به باشگاه استقلال از جمله مشکلات مالي اين باشگاه با خبرنگار مهر گفتگوي انجام داد که در زير از نظر مي-گذرانيد:

مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص هفتاد و پنجمين دربي پايتخت تاکيد کرد: تيم پرسپوليس در نيمه اول بهتر از استقلال بازي کرد و نيمه دوم با اينکه دو تيم بازي خوبي را به معرض نمايش نگذاشتند اما ما بهتر از تيم پرسپوليس بوديم، به اين دليل که مالکيت و حفظ توپ ما از حريف بيشتر بود اما اين مالکيت در گرفتن نتيجه کارساز و موثر واقع نشد.

وي در همين خصوص افزود: نحوه بازي دو تيم و نتيجه-اي که در پايان دربي رقم خورد از قبل قابل پيش بيني و طبيعي بود، چون با توجه به موقعيت دو تيم در جدول رده بندي اگر ما بازي را مي-برديم به جمع چهار تيم بالاي جدول صعود مي-کرديم، بنابراين ريسک نکرده و بي محابا بازي نکرديم. در مقابل تيم رقيب در پنج هفته نخست ليگ امتيازات زيادي را از دست داده بود و چيزي براي از دست دادن نداشت به همين دليل بازيکنان پرسپوليس به آب و آتش مي-زدند تا نتيجه بگيرند.

مديرعامل باشگاه استقلال ضمن تقدير از عملکرد قلعه نويي به دليل تاکتيکي که در دربي اتخاذ کرد، گفت: علي رغم اينکه مي-خواستيم دربي را ببريم از قلعه نويي تشکر مي-کنم که تدبير کرد و مانع از اين شد که نتيجه را واگذار کنيم چون اگر مي-باختيم بحران گريبانگير تيم ما مي-شد. شخصا از نتيجه راضي نيستم، چون بايد بازي را مي-برديم اما از تلاش و عملکرد بازيکنان و کادر فني رضايت دارم.

وي در همين خصوص تاکيد کرد: ما اگر جاي پرسپوليس بوديم فقط به بردن فکر مي-کرديم چون چيزي براي از دست دادن نداشتيم. به نظر من نيمه دوم که نيمه مربيان است را قلعه نويي از مانوئل برد چون قلعه نويي با وجود در اختيار نداشتن بازيکنان تاثيرگذاري مانند ميلاد ميداوودي، خسرو حيدري و مجتبي جباري دستش بسته بود. من به شما قول مي-دهم که تيم استقلال در اين فصل با پتانسيلي که دارد جزو مدعيان اصلي قهرماني خواهد شد.

مديرعامل باشگاه استقلال ضمن نکوهش سنگ پراکني هواداران دو تيم در جريان دربي 75 تصريح کرد: مدارک و شواهدي موجود است که نشان مي-دهد برخي از هواداران پرسپوليس سنگ پراکني به سمت بازيکنان ما را پيش از آغاز دربي شروع کردند و حتي اين سنگ پراکني-ها منجر به شکسته شدن سر بازيکن جوان ما نيز شد. من از هواداران دوتيم استقلال و پرسپوليس مي-خواهم که در دربي-هاي ديگر صحنه-هاي زشت سنگ پراني را به وجود نياورند. آنها بايد به ياد داشته باشند که هواداران دو تيم بزرگ کشور هستند.

وي در ادامه گفتگويش با خبرنگار مهر افزود: من تعجب مي-کنم که هواداران دو تيم استقلال و پرسپوليس با توجه به قيمت بالاي گوجه فرنگي و خيار اين مقدار گوجه و خيار را از کجا آوردند! اي کاش هواداران دو تيم به جاي پرتاب آنها به درون زمين اين مقدار زياد گوجه و خيار را در اختيار من و رويانيان قرار مي-دادند تا با فروش آنها بخشي از مشکلات مالي باشگاه-هاي استقلال و پرسپوليس را حل کنيم!

مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص عملکرد تيم داوري دربي 75 و به ويژه محسن ترکي گفت: داوري بازي مشکل خاصي نداشت، به غير از يک صحنه که مشکوک به خطاي پنالتي بازيکن پرسپوليس روي آرش برهاني بود. در مجموع مي-شود گفت محسن ترکي حتي از همه داوران خارجي که تا کنون دربي را قضاوت کرده بودند بهتر سوت زد و يک سر و گردن بالاتر از آنها بود.

فتح الله زاده در خصوص مشکلات مالي باشگاه و حل آن تاکيد کرد: از زماني که مسئوليت اقتصادي باشگاه را در اختيار من قرار دادند و حتي پيش از آن، براي جذب اسپانسر و تامين منابع مالي استقلال قدم برداشته-ام. من براي پشت پيراهن بازيکنان تيم توانستم اسپانسر جذب کنم، ضمن اينکه روز دوشنبه نيز قرار داد اسپانسر روي پيراهن تيم به ارزش شش ميليارد تومان نيز به امضا خواهد رسيد، بنابراين تا پايان هفته جاري بخشي از مشکلات مالي باشگاه حل مي-شود.

وي در همين خصوص تاکيد کرد: قرار ما با وزارت ورزش و جوانان اين بود که نصف هزينه-هاي تيم را اين وزارتخانه و نيمي ديگر را خودمان تامين کنيم اما اين امر هنوز محقق نشده و اين گلايه را از دوستان در وزارت ورزش و جوانان دارم چون در اين خصوص من خيلي اذيت شده و سختي کشيدم. متاسفانه هنوز در اين خصوص عدالت رعايت نشده، چون شرايط دو باشگاه استقلال و پرسپوليس يکسان نيست.

مديرعامل باشگاه استقلال در همين زمينه افزود: مديرعامل باشگاه پرسپوليس امکاناتي دارد و از محل-هايي پول و اعتبار تامين مي-کند که کاملا قانوني و درست بوده و براي کمک به باشگاه بزرگي مانند پرسپوليس کار خوبي هم مي-کند اما در حال حاضر چنين امکاناتي براي ما وجود ندارد. در چنين شرايطي از وزارت ورزش انتظار داريم که به تعهدات خود عمل کند.

وي با ابراز نارضايتي از وضعيت مالي باشگاه استقلال تاکيد کرد: متاسفانه پيش از شروع فصل فرصت انجام کارهاي اقتصادي را از من گرفتند و به افرادي دادند که در اين زمينه ناموفق بودند. در واقع دوستان با اين اقدام خود فرصت و زمان را از من گرفتند. من طي اين مدت با وجود تلاش-هاي زيادي که انجام دادم در خصوص مسائل مالي خيلي زجر کشيدم و از بازيکنان تيم به خاطر عملي نشدن وعده-هاي-مان خجالت مي-کشم. در واقع مي-توانم بگويم که صورت خود را با سيلي سرخ نگه داشته-ايم.

وي تصريح کرد: ما دو ميليارد تومان از فصل پيش از وزارت ورزش و جوانان طلبکاريم و منتظرم که در اين خصوص با وزير محترم ورزش و جوانان پس از بازي-هاي پارالمپيک گفتگو کنم.

مديرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به اين پرسش که "رئيس هيات مديره باشگاه استقلال در اين راستا چه اقداماتي را انجام داده است؟"، عنوان کرد: رسولي-نژاد براي حل مشکلات مالي باشگاه خيلي تلاش کرده و خيلي جاها رو زده است، ايشان نيز اميدوارند که بخشي از مشکلات مالي باشگاه تا پايان هفته حل شود.

وي در خصوص صحبت-هايي که در مورد جدايي برخي از بازيکنان استقلال از جمله ن---ام و زندي از جمع آبي پوشان و ترانسفر شدن آنها به تيم-هاي عربي مطرح شده است، اعلام کرد: من به طور قاطع نمي-توانم بگويم که بازيکني از استقلال تا نيم فصل جدا نشده و يا ترانسفر نمي-شود، اگر بازيکني از تيم بخواهد جدا شود اين موضوع فقط با نظر سرمربي تيم تحقق پيدا مي-کند و من در اين خصوص کادر فني را تحت فشار قرار نداده و دخالت نمي-کنم.

فتح الله زاده در خصوص نتايج و جايگاه تيم استقلال در رقابت-هاي اين فصل ليگ برتر و آينده اين تيم تاکيد کرد: متاسفانه نمي-دانم که چگونه برخي کارشناسان و رسانه-ها با گذشت 6 هفته از رقابت-هاي ليگ برتر به تحليل و آناليز تيم-ها مي-پردازند. به نظر من تحليل و بحث تخصصي واقعي در مورد تيم-هاي حاضر در رقابت-هاي ليگ برتر بايد از نيم فصل اين رقابت-ها صورت گيرد. مطمئنم که در پايان رقابت-هاي اين فصل ليگ برتر تيم-هاي استقلال، پرسپوليس، سپاهان و تراکتورسازي جزو چهار تيم مدعي و رتبه-هاي اول تا چهارم جدول رده بندي ليگ خواهند بود.

وي در مورد احتمال محروميت هواداران دو تيم از سوي کميته انضباطي به دليل سنگ پراکني-هايي که در دربي صورت گرفت، گفت: هواداران دو تيم در لحظاتي از بازي مرتکب اشتباهاتي شدند و کميته محترم انضباطي بهتر است در اين خصوص اغماض کند، چون دربي حساس-ترين و بزرگترين بازي رقابت-هاي ليگ برتر است و در چنين ديداري به غير از لحظاتي که سنگ پراکني صورت گرفت، قبل و بعد از بازي اتفاقات خاصي نيفتاد.

مديرعامل باشگاه استقلال در اين خصوص تاکيد کرد: اميدوارم کميته انضباطي از باشگاه-هاي استقلال و پرسپوليس تعهد بگيرد که ديگر شاهد چنين صحنه-هايي از سوي هواداران اين دو تيم به ويژه در دربي-هاي آينده نباشيم و يا حداکثر به جريمه کردن بسنده کنند، چون نه من دوست دارم که هواداران تيم پرسپوليس با محروميت روبه-رو شده و نه رويانيان دوست دارد که هواداران استقلال محروم شوند.

hojatali آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول