نمایش پست تنها
قدیمی 01-07-2014, 12:56   #3
mehrabjan
کاربر سایت

mehrabjan آواتار ها

تشکر شده 21 بار در 21 ارسال

این قضیه پخش انحصاری رسانه های تصویری داخل کشور که درباره شبکه 4U اعلام شد، خیلی ها از جمله من رو شوک زده کرد!

اما ببینید، کشور های دیگه قوانین خیلی سختی در این رابطه (کپی رایت) دارن. فقط کافیه از یکی بدت بیاد و طرف خارج از کشور زندگی کنه، اونوقت یه مجموعه King یا MRT بفرست در خونشون! هفتاد بار اعدامش می کنن
آره، اونجا ها انقدر سخت گرفتن که کپی رایت شده یه فرهنگ! اما ایران ما چی؟ یه بدبخت برنامه ساز جرات نمی کنه بره برنامه بسازه چرا؟ چون می دونه کشکی کشکی می دزدنش!
حالا اگر 4U این کارو کرده باشه، به نظرم اولین قدم رو توی این فرهنگ سازی و سخت گیری ها انجام داده! با توجه به نفوذ احتمالی مسئولین این شبکه در ایران، این اقدام خیلی راحت می تونه صورت بگیره.
اول این که می تونن با آگهی دهنده های شبکه های ماهواره ای متخلف در پخش آثار داخلی برخورد کنند، دوم این که، این شبکه جز شبکه هایی هست که در انگلستان لایسنس رسمی داره، مثل شبکه من و تو و جم و ... از اون طریق هم به راحتی می تونه با ارائه سند رسمی پخش انحصاری شبکه های دیگه رو کله پا کنه!

مثلا همین قضیه پخش جام جهانی که توسط واسطه صورت گرفته، اگر هر کس دیگه ای بخواد روی یاه ست به زبان فارسی جام جهانی رو پوشش بده، تحت پیگرد قانونی و جریمه های سنگین قرار میگیره، چرا که شبکه 4U امتیاز پخش جام جهانی رو به صورت انحصاری در یاه ست گرفته!!!

پس فکر می کنم به جای "چرت و پرت" خوندن این مساله، اون رو جدی بگیریم، شاید اولین قدم برای اجرای قوانین کپی رایت در کشور باشه، البته شاید ...

اگر قضیه شبکه 4U رو نمی دونید، به این لینک مراجعه کنید:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=645055905558296
mehrabjan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول