نمایش پست تنها
قدیمی 09-07-2012, 13:48   #9
Admin
مدیریت کل سایت

Admin آواتار ها

تشکر شده 231 بار در 175 ارسال

کي-روش:چنين شور واشتياقي را هيچ جانديدم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره-ي وضعيت فوتبال ايران و شرايط تيم ملي در راه صعود به جام جهاني سخن گفت.

سايت ساکرنت گفت-وگويي را با سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انجام داده است. اين سايت خبر مصاحبه کارلوس کي-روش را اينگونه تنظيم کرده است: کارلوس کي-روش هدايت تيم-هاي بزرگي را در دوران مربي-گري-اش پذيرفته است اما ترديدي وجود ندارد که هيچ کشوري مثل ايران فوتبال را دوست ندارد. مرد پرتغالي بيش از يک سال در ايران است اما هنوز هم از هواداران ايراني شگفت-زده است: "من در هيچ جاي ديگري چنين شور و اشتياقي را نديدم. اخيرا داربي تهران بين تيم-هاي پرسپوليس و استقلال برگزار شد و صد هزار نفر براي تماشاي اين بازي به استاديوم آزادي آمدند. عده-ي زيادي از مردم از شب قبل پشت در ورزشگاه آزادي مستقر شدند و شب را همانجا خوابيدند. فدراسيون و سازمان ليگ ايران براي اين تماشاگران تدارک صبحانه ديدند!"

البته مردم ايران هر چقدر به بازي فوتبال علاقه داشته باشند که البته ميزان آن بسيار زياد نيز هست، به پاي علاقه-ي آنان به تيم ملي کشورشان نمي-رسد. ايران تاکنون سه بار در سالهاي 1978، 1998 و 2006 راهي جام جهاني شده است، اما در سال 2010 نتوانست در اين رقابت-ها حضور داشته باشد. به جاي ايران کره-شمالي بود که توانست جواز حضور در اين رقابت-ها را پيدا کند. همان تيمي که در جام جهاني 2010 مقابل پرتغال يعني تيمي که هدايتش را کارلوس کي-روش بر عهده داشت با 7 گل در هم کوبيده شد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران مي-گويد که مردم اين کشور بي-قرار موفقيت تيم ملي فوتبال و حضور در جام جهاني 2014 برزيل هستند. کشوري که يکي از صاحبان فوتبال جهان به شمار مي-رود." دقيقا به همين دليل بوده که ايران در ماه آپريل سال 2011 اقدام به استخدام کي-روش کرده است. انتظار از من بردن تيم به جام جهاني 2014 است و اين انتظار دقيقا همان حرفه من است. انتظار فدراسيون فوتبال ايران از من با انتظاري که خودم دارم کاملا مطابقت مي-کند."

به گزارش ايسنا ،تيم ملي ايران روز سه شنبه ديدار حساسي خواهد داشت و مي-تواند قدم بزرگي بردارد تا بخش عمده-اي از انتظارات برآورده شود. پيروزي در بيروت مي-تواند ايران را در حالي در صدر جدول گروه A رقابت-هاي مقدماتي جام جهاني 2014 قرار دهد که تنها 5 بازي ديگر باقي مانده است. دو تيم نخست هر گروه مستقيم راهي برزيل خواهند شد.

تيم ملي فوتبال ايران در مسير حرکت به جام جهاني شروعي استثنايي داشت و در ديدار دوم هم بد نتيجه نگرفت. پيروزي در ازبکستان که در ماه جون رقم خورد نتيجه-اي فوق العاده بود و بهترين شروع ممکن به شمار مي-رفت. البته اين برد کمي با چاشني شانس نيز به دست آمد. اما هيچ چيز نمي-تواند شيرين-تر از پيروزي با گل دقيقه-ي 94 باشد. آن هم در شرايطي که تيم در بيشتر دقايق بازي تحت تاثير بازي حريف قرار گرفته باشد و بازي هم در زمين حريف برگزار شود. اين بازي براي ايران حتي از ديدار دوم که در زمين خودشان برگزار شد، موفقيت-آميز-تر بود چرا که ديدار دوم گلي در بر نداشت.

" برد ازبکستان براي ما بسيار مهم و کليدي بود. من ازبک-ها را يک رقيب جدي براي رسيدن به جام جهاني 2014 برزيل مي-دانم. مقابل قطر ما نتوانستيم به گلي دست پيدا کنيم. در تمام طول 90 دقيقه-ي بازي توپ و ميدان را در اختيار داشتيم اما نتيجه-اي که رقم خورد به مراتب ضعيف-تر از عملکردي بود که در ميدان به نمايش گذاشتيم."

نتيجه-اي که در دو دور نخست رقابت-ها رقم خورده - دو پيروزي آسان کره جنوبي - باعث شده که کي-روش قطر و ازبکستان را نيز مدعي صعود از گروه بداند. البته لبنان به نظر نمي-رسد که بتواند جايي در بين دو تيم برتر گروه داشته باشد، اما مي-تواند کار را براي برخي تيم-ها سخت کند. خصوصا در بازي-هايي که در بيروت برگزار مي-شود. " فکر مي-کنم ما شانس زيادي داريم که بتوانيم لبنان را در زمين خودش شکست بدهيم. البته آنها را دست کم نمي-گيريم. البته اين را هم بايد بگويم که من بازي آنها را برابر تيم-هاي بزرگ ديده-ام و مي-دانم که آنها حريف کوچکي نيستند و بازي مقابل آنها ساده نخواهد بود. سه امتياز اين بازي صعود ما به جام جهاني را تضمين نمي-کند اما براي ما اهميت زيادي دارد که هر سه امتياز اين بازي را به دست آوريم و در ماه اکتبر که مي-خواهيم با کره جنوبي روبرو شويم وضعيت خوبي داشته باشيم."

ايران و کره جنوبي شناخت بسيار زيادي نسبت به يکديگر دارند اما بايد به اين موضوع توجه کرد که دو کشور اخلاف زيادي با يکديگر دارند. بازيکنان کره-اي اخيرا توانسته-اند در ليگ-هاي بزرگي بازي کنند. بازيکنان کره-اي به طور ميانگين تجربه-ي بين المللي بسيار بيشتري نسبت به همتايان ايراني خود دارند.

" اين مسلما موضوع مهمي است. ايران در سطح آسيا ليگ قدرتمندي دارد. شرايط بازيکنان و دستمزدهاي آنان خوب است و شرايط براي حضور آنان در ليگ-هاي اروپايي وجود ندارد. موقعيت-هاي حرفه-اي در ايران وجود دارد و کشورهاي امارات و قطر نيز هستند که بازي-هاي خوبي به نمايش مي گذارند. البته بازي-هاي ليگ قهرمانان آسيا در پيش است و موضوع مشکل خروجي برخي بازيکنان به دليل مساله سربازي نيز گاهي اوقات گريبانگير تيم ملي مي-شود."

" اما موضوع اين است که بازيکنان ايران تجربه-ي کمي دارند. در بازي با تونس ( که ايران دو بار برتري-اش را از دست داد) به وضوح ديده شد که در بازي-هاي بين المللي و مهم لازم است که بازيکنان 90 دقيقه با شدت و جنگندگي بالا کار کنند و تمرکزشان را حفظ کنند. ما اين تجربه را لازم داريم. در ماه-هاي اخير من چندين نماينده در کشورهاي اروپايي داشته-ام تا شرايط براي حضور چند بازيکن ايراني در ليگ-هاي اروپايي فراهم شود، اما اين چند بازيکن زياد نيستند. من مدام به بازيکنان جوان تلنگر مي-زنم که بايد در صحنه-هاي بين المللي فوتبال حضور داشته باشند و براي يادگيري بيشتر تلاش کنند."

کارلوس کي-روش البته معتقد است که قوانين بين-المللي مناسب کشورهايي مانند ايران نيست. او مي-گويد که قانون را کشورهايي مانند آلمان، آرژانتين، پرتغال و انگليس نوشته-اند و به فکر کشورهايي مانند ايران و قطر و نيجريه و ... نبوده-اند. در کشورهاي صاحب فوتبال اين ليگ-ها هستند که بازيکنان را براي تيم ملي آماده مي-کنند اما در کشورهاي در حال توسعه اين تيم ملي است که بازيکنان را براي باشگاه-ها آماده مي-کند.

" اگر تيم ملي تنها يک بازي دوستانه بين ماه-هاي جون و نوامبر داشته باشد و بازيکنان فقط 4 روز پيش از بازي در اختيار تيم ملي قرار بگيرند خوب مشخص است که با اين وضعيت نمي-توان مقابل تيم-هايي مانند آرژانتين و پرتغال و برزيل بازي کرد. اگر قرار باشد در چنين شرايطي قانون فيفا براي در اختيار قرار دادن بازيکنان باشگاه-ها به تيم ملي رعايت شود، آشفتگي به وجود خواهد آمد. زماني که من در ژاپن بودم بازيکنان چند ماه پيش از آعاز جام جهاني 1998 چندين ماه براي تيم-هايشان بازي نکردند و کره جنوبي هم براي جام جهاني 2002 برنامه-ي ويژه-اي را پياده کرد. باشگاه-ها و فدراسيون موظفند که براي حمايت از تيم ملي با يکديگر تعامل زيادي داشته باشند".

" البته همه چيز در حال پيشرفت است و ما هم در داخل زمين و هم در خارج از زمين برنامه-هاي خوبي داريم. داريم تمام تلاشمان را انجام مي-دهيم تا بتوانيم بازيکنان را براي برنامه-هاي خاصي که براي تيم ملي در نظر گرفته-ايم پرورش دهيم. همچنين ما موظف هستيم تا شرايط بيرون از زمين فوتبال مانند امکانات، تجهيزات و مسائل مربوط به سفر را حل و فصل کنيم. هنوز به جايي که بايد نرسيده-ايم اما پيشرفت خوبي داشته-ايم."

" ما مشکلاتي هم بابت تحريم-هايي که عليه ايران اعمال شده است داريم. مثلا زماني که مي-خواهيم بازي دوستانه-اي با يک کشور انجام دهيم مشکلاتي براي گرفتن ويزا داريم و گاهي اوقات حتي تهيه بليت هم با مشکل روبرو مي-شود. آخرين بار که براي انجام بازي تدارکاتي به خارج از کشور سفر کرديم دو بازيکن تيم نتوانستند به دليل عدم صدور ويزا تيم را همراهي کنند. اين موضوع ناراحت کننده-اي است که از يک بازيکن جوان بخواهي به تيم ملي کمک کند و آن بازيکن نتواند اين کار را انجام دهد."

" من مي-خواهم تيم ملي ايران را به جام جهاني 2014 برزيل ببرم. شانه-هاي من بار سنگين انتظار 75 ميليون ايراني را تحمل مي-کنند. اين موضوع اصلا کار راحتي نيست و من هر روز به آن فکر مي-کنم. فقط يک چيز در ذهنم وجود دارد و آن موفقيت است."

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv

یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگان
اکانت های دائمی و همیشگی و بدون تاریخ انقضا:500 هزار تومان

Admin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول