شما عضو سایت نیستید, لطفا از طریق این لینک برای ثبت نام اقدام نمایید.    
mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam mantiscccam

به سایت بزرگ و تخصصی mantiscccamخوش امدید . فروش ویژه اکانت های حرفه ای {cccam-mgcamd }منتیس سیسیکم با چهار ابر سرور قوی و قدرتمند اماده میزبانی شما عزیزان میباشد ..شایان ذکر هست دیتا سنترهای سرورهای ما مستقر در سویس و المان میباشد با پورت کاملا اختصاصی 8گیگ بدون قطعی بدون فریز با اب تایم 24 ساعت ..عزیزان میتوانند خرید رو بصورت انلاین انجام بدن و انی هم تحویل بگیرند.. برای خرید به ادرس زیر بروید


بازگشت   mantiscccam > انجمن عمومي > بخش دانشجویان ایران > بخش اخبار و معرفی دانشگاه ها

پاسخ
 
LinkBack ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-01-2013, 20:38   #11
مدیریت کل سایت
 
Admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
محل سکونت: سگدونی
نوشته ها: 5,513
تشکر: 231
تشکر شده 181 بار در 141 ارسال
6541654 دانشگاه تهران

دانشگاه تهران، قدیمی ترین و بزرگترین مركز دانشگاهی كشور است كه از اعتبار بین المللی برخوردار است . این مركز علمی كه از آن به عنوان دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی كشور یاد می شود همواره مورد توجه افكار عمومی بوده و از پیشتازان جامعه در امور مهم علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی به شمار می آید و نقش بسزای آن در توسعه علمی - فرهنگی جامعه انكارناپذیر است ; همان طور كه در تحولات سیاسی و اجتماعی كشور نقش تعیین كننده و موثر داشته و دارد .


تاریخچه
درميان موسسات و سازمان هاي وابسته به آموزش عالي کشور دانشگاه تهران از هرحيث و از هر نظر از جايگاهي رفيع بهره مند است . در واقع اگرمتغيرهايي چون سابقه و قدمت ، تدريس استادان بنام و بلند مرتبه ،تحصيل دانشجويان ممتاز، کثرت دانشجويان ، استادان و کارکنان ،ارزش مدارک تحصيلي در کشور و خارج از آن ، پيوند و تعامل با دستگاههاي اجرايي و موسسات و شرکت هاي صنعتى ، ادارى ، اجرايي و...،داشتن کتابخانه ها و آزمايشگاه ها غني و مجهز، تعدد رشته ها و دانشکده هاو موسسات پيوسته و وابسته ، واقع شدن در پايتخت و در مرکز شهر و... را ازمعيارهاي تعيين اعتبار و اهميت يک دانشگاه برشماريم ، بىگمان دانشگاه تهران را بايد معتبرترين و مهم ترين دانشگاه هاي کشور دانست .بي جهت نيست که از اين دانشگاه با تعبير((دانشگاه مادر))و((نمادآموزش عالى )) ياد شده است .

انديشه ايجاد مرکزي براي آموزش عالي در ايران و به تعبير ديگر دانشگاه ،نخستين بار با تاسيس دارالفنون در 1230 ه.ش . به همت ميرزاتقي خان اميرکبير عملي گرديد. دارالفنون گرچه توسعه نيافت اما تجربهمغتنمي پيش روي کساني که در آرزوى آشنايي ايرانيان با دانش هاي جديد وپيشرفت هاي اروپائيان در صنعت ، اقتصاد، سياست و... بوده اند، قرار داد. با عطف به اين تجربه در 1307 ه.ش پروفسور دکتر محمود حسابىپيشنهادراه اندازي مرکزي جامع همه يا اغلب دانش ها را با وزير وقت فرهنگ ، دکترعلي اصغر حکمت ، در ميان نهاد.

در بهمن ماه سال 1312 شمسى، جلسه هيات دولت وقت تشکيل و در آن در موضوعآبادى تهران و زيبايى و شکوه ابينه، عمارات و کاخهاى زيباى آن سخن به ميانآمد. مرحوم فروغى که در آن روز رياست وزراء را برعهد داشت از يک سو و ديگروزيران از سوى ديگر زبان به تحسين و تمجيد شهر گشودند و برخى از آنان براىجلب رضايت شاه در اينمقال، عنان از کف بدادنداما دراين ميان مرحوم على اصغرحکمت کفيل وزارت معارف بى آنکه پيشرفتهاى پايتخت را ناديده انگارد با لحنىمحتاطانه چنين گفت:«البته که در آبادى و عظمت پايتخت شکى نيست » ولى تنهانقص آشکار آن اينست که «انيورسته»ندارد و حيف است که در اين شهر نوين ازاين حيث از ديگر بلاد بزرگ عالم، واپس ماند». اين سخنان ارزشمند تاثير خودرا بر جاى نهاد و بى درنگ مقبول همگان افتاد از اين رو آنان با تخصيصبودجه اوليه اى به ميزان 250000 تومان بهوزارتمعارف اجازه دادند تا زمين مناسبى براى تاسيس دانشگاه بيابد و ساختمان آنرا در اسرع وقت پديد آورد. على اصغر حکمت بى درنگ دست به کار شد و جستجوبراى مکان يابى مناسب دانشگاه را با کمک و مشاوره آندره گدار، معمار چيرهدست فرانسوى که در آن روزگار به عنوان مهندس در خدمت وزارت معارف بود آغازکرد. آنان پس از جستجوى بسيار در ميان ابنيه، باغها و زمينهاى فراوان آنروز اطراف تهران باغ جلاليه را براى احداث دانشگاه برگزيدن. در همين حالبر خلاف امروز که يافتن زمين مناسب در شهر تهران براى ايجاد دانشگاهى عظيمتقريباً ناممکن است، در آن روزها زمينهاى فراوانى وجود داشت که صاحبانآنها نه تنها در فروش آنها امساکى نداشتند بلکه براى واگذار به چنينمؤسساتى که مسلماً سود کلانى هم بدنبال داشت، سر و دست مى شکستند. از همينرو بود که گروهى از مالکين اراضى بهجت آبادباسوء استفاده هايى نظر وزير ماليه وقت را جلب کرده بودند که زمينهاى آنهارا براى تاسيس دانشگاه خريدارى نمايد. در حاليکه به نظر موسيو گدار عرصهآن زمينها تنگ و موقعيت آنها سيل گير بود و براى تاسيس دانشگاه به هيچ روىمناسب نبود. با اين همه مرحوم داور رجحان در جلسه هيات دولت به سختىبرخريد اراضى بهجت آباد پاى فشرد و نظر بيشتر اعضاء را جلب کرده و سرانجامدولتيان، بهجت آباد را برگزيدند. در همين حال که على اصغر حکمت دلشکسته ونااميد ناظر ماجرا بود، رضا شاه وارد شد و پس از اطلاع از موضوع با قلدرىخاص خود اوضاع را برهم زد و گفت:« باغ جلاليه را برگزينيد. بهجت آبادابداً شايسته نيست عرصه آن کم و اراضى آن سيل گير است. دولتيان در برابراين سخنان قاطع، زبان در کام کشيدند و احدى دم برنياورد.
باغ جلاليه در شمالتهران آنروز ما بين قريه اميرآباد و خندق شمالى تهران قرار داشت. اين باغزيبا که پوشيده از درختان کهنسال مثمر و غيرمثمر بود، در حدود 1300.قدر واپسين سالهاى حکومت ناصرالدين شاه قاجار به فرمان شاهزاده اى به نامجلال الدوله بنا يافته و در آن روز در مالکيت تاجرى ترک به نام حاج رحيمآقاى اتحاديه تبريزى بود. به هر حال باغ جلاليه از قرار مترى 5 ريال وجمعاً به مبلغ 100000 توامان از اين تاجر خريدارى شد و موسيو گدار به سرعتمامور تعيين حدود، نرده گذارى، طراحى و اجراى عمليات ساختمانى در آن شد. در همين حال پانزدهم بهمن ماه 1313. ش لوح يادبود تاسيس دانشگاه با حضورمقامات دولتى در محلى که اکنون پلکان جنوبى دانشکده پزشکى است در دل خاکبه امانت گذاشته شد.


آغاز عملیات ساختمانی

طراحىپرديس دانشگاه را نيز همان معمار فرانسوى بر عهده گرفت. وى نخست طرحخيابانهاى اطراف و داخل دانشگاه را ارائه کرد و پس از تاييد در پانزدهمبهمن 1313، عمليات اجرايى با کاشت نهال هاى درختان سايه گستر و با شکوهچنار در کنار خيابانها آغاز شد اکنون آن نهال هاى نحيف عمرى به درازاىدانشگاه يافته و آنان نيز هفتاد ساله شده اند.

تاسيس دانشگاه تهران که باآغازآشنايىجدي ايرانيان بامغرب زمين مقارن افتاده بود اين دانشگاه را به بستر اصلي ارتباط باتمدن مغرب زمين و علوم جديد تبديل کرد. از آغاز فعاليت هاىآموزشي دانشگاه تهران ، تاکنون ، همواره افراد شايسته و شخصيتهاي برجسته و چهره هاي صاحب نامي در آن به تدريس يا تحصيل پرداخته اندکه در اينجا با صرف نظر از اسامى فعالان کنوني در عرصه هاي سياست ،اجتماع، علم و هنر، فقط به نام چند تن از درگذشتگان اشاره مى شود.

استاد جلال الدين همايى ، عبدالعظيم قريب ،بديع الزمان فروزانفر، پروفسور محمود حسابى ، استاد علي اکبر دهخدا، دکترمحمد معين ، مهندس مهدي بازرگان ، شهيد دکتر مصطفي چمران ، دکتر يدا.. سحابى ، شهيد دکتر محمد مفتح ، استاد شهيد مرتضي مطهرى ، دکترعبدالحسين زرين کوب ، دکتر کريم ساعى ، دکتر احمد حامي و...

پرديس دانشگاه تهران که از جنوب به خيابان انقلاب ، از شمال بهخيابان پورسينا و از شرق و غرب به ترتيب به خيابان هاى قدس و 16 آذر محدوداست در سال 1313 ه.ش در مساحتي به وسعت 21 هکتار تاسيس شد. دراين مجموعه ساختمان دانشکده هاى:
هنرهاى زيبا، ادبيات و علوم انسانى، علوم،فنى،حقوق و علوم سياسى،پزشکى، دندانپزشکى ، داروسازي و ساختمانکتابخانه مرکزى- که از مهم ترين کتابخانههاي کشور به شمار مى آيد - ومسجد دانشگاهواقع شده است . سازمان مرکزي دانشگاه، اداره امور دانشجويى ، مرکز بهداشت و درمان دانشجويان، دانشکده محيط زيست ، جغرافيا،و... نيز در خيابان هاي اطرافدانشگاه قرار دارند. نيز دانشکده هاي علوم اجتماعى ، علوم تربيتى،کويدانشگاه، اقتصاد،الهيات و معارف اسلامى به ترتيب در اميرآباد شمالي وخيابان مطهري واقع شده اند. هم چنانکه شماري ديگر از دانشکده هاو مراکز تحقيقاتي و پژوهشى دانشگاه تهران در بيرون از تهران درشهرهاي قم ، کرج ، پاکدشت ، سارى ، چوکا و نشتارود واقع شده اند.درسال1370ه.ش دانشکده هاى: پزشکى، دندان پزشکى و داروسازى از دانشگاهتهران جدا شدند و دانشگاه علومپزشکى تهرانرا تشکيل دادند.
شعبه های دانشگاه در ابتدای تأسیس - كه به دانشكده موسوم شدند- عبارت بـودنـد از: 1- دانشكـده علـوم مـعقول و منـقول (الهیـات) ، 2- دانشكده علوم ، 3- دانشكده ادبیات ، فلسفه و علوم تربیتی ، 4- دانشكده طب ، 5- دانشكده فنی و مهندسی ، 6- دانشكده حقوق ، علوم سیاسی و اقتصادی دانشكده فنی هسته اولیه دانشگاه تهران بود كه در سال 1313 به دست مرحوم پروفسور حسابی افتتاح شد. بتدریج دانشكده های دیگر به آنها افزوده یا از آنها مشتق شد و اینك شامل حدود 40 دانشكده ، مؤسسه و مركز آموزشی ، تحقیقاتی وپژوهشی (17 دانشكده با عناوین دانشكده علوم ، دانشکده ادبیات و علوم انسانی ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده الهیات و معارف اسلامی ، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزش ، دانشکده جغرافیا ، دانشکده حقوق و علوم سیاسی ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی ، دانشکده زبانهای خارجی ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده فنـی ، دانشکده محیط زیست ، دانشکده مدیریت ، دانشکده منابع طبیعی ، دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده کشاورزی ، دو مجتمع آموزشی عالی ، چهار مركز یا مؤسسه آموزشی – پژوهشی ، 14 مؤسسه تحقیقاتی و سه مؤسسه خدماتی اطلاع رسانی) است .
__________________
عزیزان توجه کنند اکانت تست اراعه میگردد..
فروش اکانت های سیسیکم با بهترین کیفیت و بدون قطعی فول پکیج
سرویس های سیسیکم

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv


یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگانAdmin هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-01-2013, 20:39   #12
مدیریت کل سایت
 
Admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
محل سکونت: سگدونی
نوشته ها: 5,513
تشکر: 231
تشکر شده 181 بار در 141 ارسال
17 دانشگاه تبریز

دانشگاه* تبریز، بعداز دانشگاه* تهران* اولین* دانشگاه* مادر و باسابقه* ایران* به* شمار می*رود. این* دانشگاه* شامل*12 دانشكده* با عناوین دانشكده علوم تربیتی ، دانشكده مكانیك ، دانشکده زبانهای خارجی و ادبیات ، دانشکده شیمی ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده علوم ریاضی ، دانشکده فنی ، دانشکده فیزیک ، دانشکده کشاورزی ، دانشکده* علوم* طبیعی ، دانشکده* مهندسی* برق* ، دانشکده* مهندسی* عمران* و 3 آموزشكده *، 4 مركز تحقیقاتی* بوده* و دارای* بیش* از 11000 دانشجو در مقاطع* كارشناسی*، كارشناسی* ارشد و دكتری و حدود 500 نفر هیأت علمی 200 آزمایشگاه تخصصی و عمومی كه برخی در دنیا و برخی خاورمیانه منحصر به فرد هستند ، موزه تاریخ و فرهنگ ، حوزه جانور شناسی ، حوزه زمین شناسی ، مركز پردازش تصاویر ماهواره ای و مراكز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی بزرگ *می*باشد. در حال* حاضر، تعداد 54 گروه* آموزشی* در دانشكده*هاو آموزشكده*های* دانشگاه*، تربیت* نیروی* انسانی* و متخصص* در81 رشته* در مقطع* كارشناسی*، 48 رشته* در مقطع* كارشناسی*ارشد و 23 رشته* در مقطع* دكتری* را عهده* دار می*باشند.

__________________
عزیزان توجه کنند اکانت تست اراعه میگردد..
فروش اکانت های سیسیکم با بهترین کیفیت و بدون قطعی فول پکیج
سرویس های سیسیکم

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv


یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگانAdmin هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-01-2013, 20:40   #13
مدیریت کل سایت
 
Admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
محل سکونت: سگدونی
نوشته ها: 5,513
تشکر: 231
تشکر شده 181 بار در 141 ارسال
icon002 دانشگاه پیام نور

دانشگاه پيام نور به عنوان بزرگترين شبکه آموزش عالي دولتي کشور و ابر دانشگاه جهان اسلام و چهارمين دانشگاه دنيا که نظام آموزشي آن مبني بر آموزش باز (open university) مي باشد ، بر اساس تصميمات جلسات 94 مورخ 27/8/65 و 97 مورخ 25/9/65 شوراي عالي انقلاب فرهنگي عملاً با پذيرش اولين گروه دانشجو در مهر ماه 1367 زير نظر وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري شروع به فعاليت نموده است .
این دانشگاه پس از تأسیس، با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در 5 رشته تحصیلی و در 28 مرکز باقیمانده از ابوریحان بیرونی و دانشگاه آزاد ایران از مهرماه سال تحصیلی 68-1367 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. توسعه ی دانشگاه و تأسیس شعب جدید از محل کمکهای مردمی و محلی و امکانات مهیاشده از سوی هیأت مؤسس، انجام میشود. در این دوره اکثر دانشجوهای جذب شده کارمندان دولت و افراد شاغل بودند. کلاسهای دانشگاه فقط روزهای پنج*شنبه و جمعه تشکیل می*شد.
اکنون دانشگاه در سراسر کشور حدود 500 مرکز و واحد و يک مرکز بين المللي با شعبات روبه گسترش در داخل و خارج از کشور دارد . حرکت اين دانشگاه در جهت پاسخگويي به تقاضاي فزاينده و منبعث شونده از آهنگ رشد جمعيت است و با هدف از بين بردن تفکر سنتي در سطح جامعه و دوري از شيوه هاي استاد محوري در آموزش عالي و دسترسي آن براي همگان، ضمن جلوگيري از به هدر رفتن توان بالقوه افراد، آنها را در مسيري سازنده هدايت مي نمايد .
شروع رشد کیفی دانشگاه
در این دوره که جدیدا آغاز شده*است رشد کمی دانشگاه عملاً متوقف شده*بود و مسئولین دانشگاه همه توان خود را برای رشد کیفی دانشگاه بکار گرفته*بودند ولی به یکباره در سال تحصیلی ۱۳۸۹-۱۳۹۰ تعداد بسیار زیادی رشته به رشته*های دانشگاه پیام نور اضافه شد به طوریکه هم اکنون این دانشگاه اکثر رشته*های مهندسی را دارا می*باشد. البته اکنون که بزرگترین دانشگاه دولتی ایران شعار خود را (آموزش عالی برای همه) عملی کرده*است تصمیم دارند این دانشگاه را از نظر کیفی نیز به بهترین حد ممکن برساند.

از جمله اقدامات این دوره می*توان به: شروع جذب هیئت علمی لازم. تجهیز مراکز به بهترین وسایل آموزشی. حذف مراکزی که هیئت موسس آن نتوانسته*اند به تعهدات خود عمل کنند و ادغام آنها با مراکز با کیفیت تر. حذف دانشجویان ضعیف با قانون اخراج مشروطیها. گسترش شبکه کتاب درسی دانشگاه با وجود اینکه اکنون نیز بزرگترین شبکه کتاب دانشگاهی ایران می*باشد. به نظر می*رسد با رشد بسیار خوبی که دانشگاه در این مدت کوتاه داشته*است در آینده نه چندان دور به عنوان یکی از بهترین دانشگاه*های ایران و خاورمیانه تبدیل شود.

از سال ۱۳۹۰ و بعد از گسترش رشته*های بسیار متنوع در این دانشگاه، دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه جهان از نظر تنوع رشته و تعداد دانشجو به حساب می*آید. در حال حاضر مرکز بین*الملل دانشگاه پیام نور در سه مقطع تحصیلی کارشناسی در ۱۸ رشته گرایش، کارشناسی ارشد در ۳۲ رشته گرایش و دکتری تخصصی در ۸ رشته در ۵۸ کشور جهان(۷۶ شهر) دانشجوی ایرانی و غیرایرانی دارد.

رتبه دانشگاه در ایران
بر اساس رتبه بندی جدید گروه SQ دانشگاه پیام نور بیست و دومین دانشگاه برتر ایران است. بر اساس رتبه بندی دانشگاه پیام نور نوزدهمین دانشگاه برتر ایران و دویست و سی و دومین دانشگاه برتر آسیاست. و همچنین بر اساس رتبه بندی سایت ۴ICU وبسایت دانشگاه پیام نور نهمین وبسایت برتر در بین دانشگاه*های ایران است. همچنین دانشگاه پیام نور بزرگترین شبکه آموزش عالی دولتی ایران و در بین دانشگاه*های باز دانشگاه پیام نور در آسیا دوم و در جهان ششم می*باشد.

نحوه تشکیل کلاسهای دانشگاه

در دانشگاه پیام نور کلاسها به ۳ شیوه غیر حضوری، نیمه حضوری و حضوری تشکیل می*شوند.
غیر حضوری
تا چند سال پیش اکثر کلاسهای دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری بود ولی جدیدا با توسعه دانشگاه و جذب هیئت علمی و برگزار شدن کلاسهای پیام نور در کل هفته به جای پنج*شنبه و جمعه کمتر درسی به صورت غیر حضوری ارائه می*شود. و تنها بعضی از دروس عمومی و خیلی به ندرت دروس اختصاصی به صورت غیر حضوری برگزار می*شود. به دروسی که به صورت غیرحضوری ارائه می*شود دروس خودخوان گفته می*شود و اغلب کتابهای کمک آموزشی و سی دی برای کمک به دانشجو در این دروس استفاده می*شود.

نیمه حضوری
بیشتر دروس دانشگاه پیام نور به صورت نیمه حضوری برگزار می*شود. به این صورت که کلاس برای این دروس تشکیل می*شود ولی در مقایسه با سایر دانشگاه*ها ساعات برگزاری کلاسها کمتر است و این در حالی است که حجم کتابهای منبع دانشگاه پیام نور بسیار زیاد می*باشد. هر دانشجویی حق شرکت در امتحان میان ترم که توسط استاد برگزار می*شود و ۶ نمره از ۲۰ نمره پایانی را به خود اختصاص می*دهد را داراست. و در صورت شرکت نکردن در کلاسها دانشجو حق استفاده از نمره میان ترم را ندارد و نمره امتحان پایانی او که از ۱۴ می*باشد ضربدر ۱۰/۷ می*شود.

کلاسهای حضوری
تمام دروس عملی دانشگاه پیام نور و دروسی که بدون منبع هستند و سوالات امتحان پایانی آن دروس توسط استاد در هر مرکز طراحی می*شود دارای کلاسهای حضوری و اجباری می*باشند.
دانشجویان
دانشجوهای دانشگاه پیام نور به دو دسته رسمی و فراگیر تقسیم می*شوند. چیزی که مهم است خیلی*ها دانشگاه پیام نور را دانشجو محور می*دانند. چون این دانشجویان هستند که با سعی و تلاش زیاد منابع بسیار کاملی را می*خوانند و با پشت سر گذاشتن امتحانات بسیار سختی مدرک دانشگاهی می*گیرند. در حقیقت دانشگاه پیام نور دانشگاهی است که ورود به آن بسیار آسان و مدرک گرفتن از آن بسیار سخت است. migna.ir طبق آمارهای منتشر شده از سوی دانشگاه و مراکز رسمی حدود ۳۰ درصد دانشجویانی که وارد این دانشگاه می*شوند پس از ۲ ترم به دلیل حجم سنگین مطالب و امتحانات واقعا دشوار دانشگاه انصراف داده و وارد دانشگاههای دیگر می*شوند.

گاهی کیفیت پایین کتاب*های تالیف شده یا نحوه*ی نگارش غلط و عدم ویراستاری صحیح با وجود سطح بالا بودن منابع درسی باعث آزار دانشجو می*شود و دانشجو مجبور می*شود بارها و بارها برای فهم یک مطلب بد نوشته شده، از استاد و کتاب کمک درسی و دوستان کمک بگیرد که این باعث هدر رفتن وقت برای یادگیری مطالب می*شود.

دانشجویان رسمی

دانشجویان رسمی دانشگاه پیام نور با کنکور رسمی سازمان سنجش کشور در این دانشگاه پذیرفته شده*اند.


دانشجویان فراگیر

داوطلبان ابتدا در یکی از مراکز دانشگاه پیام نور به عنوان دانشپذیر (نه دانشجو) ثبت نام می*کنند. و دروس ترم اول رشته مورد نظر به انها ارائه می*شود در صورت قبولی ترم بعد به عنوان دانشجوی فراگیر در دانشگاه تحصیل می*کنند و همچنین در صورت گذراندن دروس نیازی به امتحان مجدد ندارند. در ضمن شهریه ثابت دانشجویان فراگیر کمی بیشتر از دانشجویان رسمی می باشد. همچنین عنوان فراگیر از مدارک دانشگاه پیام نور حذف شده است.

دانشکده*ها

  • دانشکده ادبیات و علوم انسانی
  • دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده فنی و مهندسی
  • دانشکده هنر و رسانه
  • دانشکده هنر و معماری

یکی از ارکان توسعه علمی کشور، گسترش آموزش است که رشد اجتماعی و شکوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه ساز خلاقیتهای انسانی است.

آموزشهای متعارف و جاری، به تنهایی برای برقراری این رکن مهم، کافی نیست. توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای برنامه هایی ازقبیل آموزش نیمه حضوری، آموزش باز و از راه دور و آموزش مجازی برای دستیابی به هدفهای توسعه، بسیار ضروری است.

آموزش نیمه حضوری نظامی آموزشی است که، با به رهگیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتابهای درسی خودآموز و دانشجو محوری دریادگیری، ضرورت حضور دانشجو را درکلاسهای درسی کاهش میدهد. و درواقع، در این نوع آموزش، عملاً میتوان کلاسهای تدریس را به کلاسهای مرور درس و رفع اشکال گروهی تبدیل کرد.

مزایای این نظام آموزشی عبارت است از دانشجو محوری، امکان مطالعه مستقل، پوشش فراگیر، ارائه دروس در وقت کمتر از لحاظ حضور ضروری دانشجو و درنتیجه کاهش هزینه ها و وابستگی کمتر به الزامات آموزشی نسبت به روشهای مرسوم، و درعینحال اثربخشی آموزش.

مهمترین هدف و معنای آموزش باز، کاهش موانع زمانی و مکانی و محدودیتهای مربوط به برخی مقررات نظام آموزشی متعارف است. به گونهای که زمینه های ارائه آموزش عالی به افرادی فراهم آید که به علت دوری یا دسترسی نداشتن به مراکز آموزشی و محدودیتهای زمانی و شغلی و اقلیمی برای بهره مندی از آموزش متعارف، امکان کمتری دارند.

آموزش نیمه حضوری عبارت است از سازمانده به فرآیند یاددهی- یادگیری، به گونهای که هر مرکز آموزشی درانتخاب و کاربرد راه کارهایی برای استفاده از یک یا چند نوع مواد آموزشی، رسانه ها و سایر وسایل ارتباط جمعی توانا باشد.


در این نوع آموزش، به رهگیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) فرآیند یادگیری را با مشارکت خود یادگیرندگان، تسهیل میکند.

دانشگاه پیام نور بزرگترین شبکه آموزش عالی دولتی درکشور است که درمیان دانشگاه های باز دنیا رتبه ششم و درآسیا رتبه دوم را دارد.آموزش باز

این اصطلاح بیشتر نوعی نگرش به نظام آموزشی است که مطابق نیازهای یادگیرنده طراحی میشود و سعی میکند موانع را از سر راه آموزش یادگیری بردارد. هم نظام آموزش از راه دور و هم نظام سنتی و مرسوم میتواند براساس این تعریف باز یا بسته باشد.

1- جدایی یاددهنده و یادگیرنده (معلم و شاگرد) از یکدیگر، هم ازنظر مکانی و هم ازنظر زمانی

2- ارائه آموزش به وسیله سازمان نه معلم

3- استفاده از فناوری در آموزش، با به کارگیری ابزارهای ارتباطی جدید برای آموزش

4- تأمین ارتباط دوسویه میان سازمان یاد دهنده (معلم) و یادگیرنده

5- ارائه و تشکیل کلاسهای رفعاشکال فردی و گروهی و ممنوعیت تشکیل کلاسهای آموزشی صرفاً حضوری

6- مشارکت معلم درشکل صنعتی شده فرآیند یادگیری- یاددهی به عنوان عامل اصلی

7- فردی و خصوصی یادگیری (در این نظام یادگیرنده، تعیین کننده زمان و مکان یادگیری متناسب با استعدادها و علایق و به طورکلی تواناییها و ویژگیهای فردی خود باشد).


آموزش از راه دور، نظام آموزش نوینی برای سازماندادن به فرآیند یادگیری- یاددهی است که یک مرکز آموزشی را، به منظور انتخاب و کاربرد راه کارهایی برای استفاده از یک نوع مواد آموزشی، رسانه ها و سایر وسایل ارتباط جمعی، یاری میدهد. همچنین با به کارگیری این نوع آموزش و با بهرهمندی از فناوریهای جدید در ارائه خدمات آموزشی از راه دور، فرآیند یادگیری با مشارکت خود یادگیرندگان آسانتر میشود.
چشم انداز دانشگاه

بیانیه چشمانداز درافق 1404 هجری شمسی:

با اتکاء به قدرت لایزالالهی، درراستای تحقق آرمان دسترسی به آموزشی عالی برای همه، در همه جا و در همه وقت با تلاش و کوشش همه ذینفعان و برنامه ریزی دقیق و شفاف دانشگاه پیام نور درافق چشمانداز، دانشگاهی است اسلامی، پیشرو، بالنده، جذاب درحد شاخصترین دانشگاه باز در دنیای اسلام با جایگاه اول علمی و فناوری درسطح دانشگاههای باز منطقه آسیای جنوب غربی، درعین ممتاز و معتبربودن درسطح جهانی، جامع و فراگیر درگستره سرزمینی و فراسرزمینی و منطبق با استانداردهای جهانی و ملی درتولید و اشاعهی علم، آموزش و پژوهش و بهرهمندی از خدمات اساتید دانشگاههای معتبر داخلی و خارجی برای تربیت مؤثرترین دانشجویان درعرصه های موردنیاز خصوصاً تربیت دانش آموختگان برای توسعه و تعالی مناطق کمتر برخوردار کشور.

هدفهای مهم دانشگاه

● همگانی کردن آموزش عالی و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جامعه.

● تسهیل دسترسی برابر فرصتهای آموزش عالی همه وقت.

● کاستن از محدودیتها و فراهم آوردن امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی برای علاقه مندان، به ویژه در مناطق محروم.

● فراهم آوردن زمینه استفاده از امکانات بالقوه، که درنظام آموزشی متعارف کمتر به کار گرفته میشود.

● تربیت بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز جامعه.

● اهتمام به گسترش مرزهای دانش، به منظور دستیابی به نظریه های جدید علمی و تولید علم.

● مشارکت در حل معضلات اجتماعی

● فراهم آوردن امکان دسترسی ایرانیان مقیم خارج از کشور و فارسی زبانان و علاقه مندان به جمهوری اسلامی و به آموزش عالی در اقصینقاط عالم.وظایف اصلی دانشگاه

● پذیرش و آموزش دانشجو درکلیه مقاطع تحصیلی (دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی)

● ایجاد زمینه برای ادامه تحصیل افرادی که در نظام آموزشی متعارف به سادگی امکانپذیر نیست

● ایجاد و به کارگیری نظام آموزش نیمه حضوری مجازی و آموزش از راه دور رادیو و تلویزیونی

● ایجاد زمینه مساعد برای ارتقاء دائمی و به هنگام کردن سطح دانش نیروهای کارآمد جامعه

● ایجاد زمینه های مناسب برای دستیابی به دانشهای جدید و تولید علم

● گسترش سطح دسترسی به آموزش عالی در اقصینقاط جهان، به خصوص برای ایرانیان و فارسي زبانان علاقه مند به جمهوری اسلامی

● همکاری در ایجاد زمینه های مناسب برای مشارکت همگانی در توسعه فرهنگی جامعه و گسترش کمی و کیفی آموزش عالیبرنامه های آتی دانشگاه

● پذیرش دانشجو دانشگاه مجازی به زبان فارسی

● راه اندازی پیام نور رادیو و تلویزیونی و توسعه آموزش عالی

● توسعه همکاریهای بین دانشگاهها و تربیت دانشجوی تحصیلات تکمیلی

● پذیرش دانشجو بدون کنکور در واحدهای برون مرزی، مناطق آزاد تجاری

● ایجاد شعبات دانشگاه در خارج از کشور با همکاری دانشگاههای خارجیبرنامه های ارتقاء کیفی دانشگاه

● توسعه و گسترش و ارتقاء دوره های تحصیلات تکمیلی

● بازبینی کتب و تحول محتوایی کتب درراستای برنامه ریزی درسی رشته ها و گرایشهای تحصیلی درمقطع کارشناسی دانشگاه

● جذب کادر علمی تمام وقت و غیرتمام وقت و ارتقاء سطح تحصیلات و مرتبه دانشگاهی آنان

● اصلاح نظام مدیریت در دانشگاه پیام نور

● هویت بخشی به دانشجویان و اعضای خانوار پیامنور و اعتلای نام دانشگاه پیامنور در جامعه علمی و فرهنگی کشور

● تلاش برای ایجاد فضایی معنویتر برای دانشگاهها و تحولات بلندمدت معرفتی- فرهنگی دانشگاه ازطریق تحول محتوایی در رشته های علوم اجتماعی و انسانی

● معیارسازی آزمونهای ورودی و امتحانات دانشجویان دانشگاه و کاهش عوارض اجرای آزمونهای غیرمعیاربرنامه های توسعه کمی دانشگاه

● استفاده از ظرفیتهای آموزش عالی قابل استفاده و اشباع نشده بخش دولتی، اعم از مراکز آموزشی وابسته به دستگاه های اجرایی و دانشگاههای دولتی و بخش خصوصی قابل دسترسی، برای توسعه برنامه های دانشگاه پیامنور

● توسعه ظرفیت آموزش الکترونیکی و تکمیل دانشتان درمقام مکمل نظام آموزش نیمه حضوری دانشگاه پیام نور و برپایی دانشگاه مجازی پیام نور

● استفاده از قابلیتهای رادیو و تلویزیون و ماهواره برای آموزش رشته های عمومی دانشگاه

● ایجاد گسترش رشته های جدید علمی درکشور

● توسعه دوره های رشد و تربیت مدیران موردنیاز کشور

● گسترش مراکز بین المللی و مرزهای پیام نور در مناطق آزاد، مناطق مرزی و شعبات خارج از کشور

● ایجاد دوره ها و مقاطع تحصیلی ویژه برای سایر دانشگاههای دنیا درحوزه های زبان و ادبیات فارسی، فلسفه و الهیات

● سازماندهی برای ایجاد دانشگاههای نیمه حضوری استانی

● برنامه ریزی درسی درمقطع کارشناسی، برمبنای الگوی چندبخشی پودمانی، به منظور اجرای اقتصادی برنامه ها و تسهیل همگانی آموزش عالی دراقصینقاط کشور.

● تأمین منابع مالی موردنیاز برای طرحهای توسعه ای، امور جاری دانشگاه و مدیریت مالی برآن.چشم انداز دانشگاه

بيانيه چشم انداز در افق 1404 هجري شمسي:

با اتكال به قدرت لايزال الهي در راستاي تحقق آرمان ٌ دسترسي به آموزش عالي براي همه، در همه جا و در همه وقت ٌ با تلاش و كوشش همه ذينفعان و برنامه ريزي دقيق و شفاف دانشگاه پيام نور در افق چشم انداز، دانشگاهي است اسلامي، پيشرو، بالنده، جذاب در حد شاخص ترين دانشگاه باز در دنياي اسلام با جايگاه اول علمي و فناوري در سطح دانشگاه هاي باز منطقه آسياي جنوب غربي در عين ممتاز و معتبر بودن در سطح جهاني، جامع و فراگير در گستره سرزميني و فرا سرزميني و منطبق با استانداردهاي جهاني و ملي در توليد و اشاعه علم، آموزش و پژوهش و بهره مند از خدمات اساتيد دانشگاه هاي معتبر داخلي و خارجي براي تربيت مؤثرترين دانشجويان در عرصه هاي مورد نياز كشور خصوصاٌ تربيت دانش آموختگان براي توسعه و تعالي مناطق كمتر برخوردار كشور.

آموزش از راه دور، نظام آموزش نويني براي سازمان دادن به فرآيند يادگيري ـ ياددهي است كه يك مركز آموزشي را، به منظور انتخاب و كاربرد راه كارهايي براي استفاده از يك يا چند نوع مواد آموزشي، رسانه ها و ساير وسايل ارتباط جمعي، ياري ميدهد. همچنين با بكارگيري اين نوع آموزش و با بهره مندي از فناوري هاي جديد در ارائه خدمات آموزشي از راه دور، فرآيند يادگيري با مشاركت خود يادگيرندگان سهل تر مي شود.

ابر دانشگاه پيام نور بزرگترين شبكه آموزش عالي دولتي در كشور است كه در ميان دانشگاه هاي باز دنيا رتبه ششم و در آسيا رتبه دوم را دارد.


روساي دانشگاه از سال 67 تا كنون

رياست دانشگاه دوره رياست در دانشگاه

مير محمود ساعي 1367-1366

دكتر نصرت الله ضرغام 1368-1367

دكتر حسن ظهور 1374-1368

دكتر حسين صادقي شجاع 1376-1374

دكتر حسن ظهور 1384-1376

دكتر علي رضا علي احمدي 1387-1384

دكتر سيد محمد حسيني 1388-1387

دكتر حسن زياري 1388 تا كنون
سایت: www.pnu.ac.ir
میگنا(migna.ir)
__________________
عزیزان توجه کنند اکانت تست اراعه میگردد..
فروش اکانت های سیسیکم با بهترین کیفیت و بدون قطعی فول پکیج
سرویس های سیسیکم

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv


یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگانAdmin هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-01-2013, 20:41   #14
مدیریت کل سایت
 
Admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
محل سکونت: سگدونی
نوشته ها: 5,513
تشکر: 231
تشکر شده 181 بار در 141 ارسال
16 دانشگاه جامع علمی- کاربردی

دانشگاه جامع علمی- کاربردی یکی از دانشگاه*های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات وفناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت*های حرفه*ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می*باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات، منابع مادی وانسانی دستگاه*های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره*های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام می*کند.

دانشگاه جامع علمی - کاربردی از سال 1373 با رسالت تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز برای بخش های مختلف صنایع ، معادن ، کشاورزی و خدمات فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1375 دانشگاه اولین آزمون ورودی خود رابا حضور 18518 نفر داوطلب برگزار کرد. سال 1376 دومین آزمون 40867 نفر شرکت کننده داشت . سومین آزمون با حضور 44339 نفر برگزار شد . در چهارمین آزمون 122008 نفر ، در پنجمین آزمون 229566 نفر و در ششمین آزمون 307137 نفر حضور یافتند . سال 1381 ، هفتمین آزمون ورودی دوره های علمی - کاربردی با حضور بیش از 350 هزار نفر داوطلب ، به صورت متمرکز و سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار گردید. رشد چشمگیر این دوره*ها و افزایش ظرفیت پذیرش در چند سال اخیر از یک سو و افزایش عمیق سازمان*ها ودستگاه های اجرایی نسبت به ارتقای کیفی و توسعه کمی این دوره*ها با کمک تمام مسولان دستگاه*ها و کارشناسان ذیربط می*باشد.


دانشگاه جامع علمی - کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی - کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می*شود. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می*باشد به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می*شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.


این دانشگاه با هدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش*های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت*های حرفه*ای دانش آموختگان مراکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می*باشند، نسبت به برگزاری دوره*های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام می*کند.


دانشگاه جامع مسوولیت برنامه ریزی، سازماندهی، پشتیبانیهای کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاستگذاریهای کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی-کاربردی را بر عهده دارد.

مراکز و موسسات آموزش عالی علمی-کاربردی زیر نظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزشهای علمی-کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارتهای متناسب با حوزه فعالیت شغلی افراد تاسیس شده*است.هدف از تاسیس دانشگاه علمی - کاربردی، فراهم کردن موجبات مشارکت سازمان*ها و دستگاه*های اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور به نحوی است که فارغ التحصیلان هر یک از موسسات تحت نظارت این دانشگاه بتوانند برای کاری که به آنها محول شده یا خواهد شد، دانش و مهارت لازم را کسب کنند.

منظور از دوره*های علمی- کاربردی، دوره*هایی است که با هدف ارتقاء دانش افراد و ایجاد مهارت*های لازم و به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته در ایشان تعلیم داده می*شود و دانش آموختگان را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار در مشاغل گوناگون آماده کرده و توانایی آنان را برای انجام کاری که به آنها محول شده است تا سطح مطلوب افزایش می*دهد.

مقطح تحصیلی بیانگر طول مدت تحصیل و نوع مدرک اعطایی در پایان تحصیل می*باشد که شامل کاردانی (فوق دیپلم) و کارشناسی (لیسانس) است.

فارغ التحصیل و یا دانش*آموز شاخه فنی حرفه*ای به شخصی اطلاق می*شود که از دوره متوسطه نظام جدید و یا دوره متوسطه نظام قدیم فنی حرفه*ای فارغ التحصیل شده و یا مشغول به تحصیل باشد و در صورت پذیرش در دانشگاه حداکثر تا زمان ثبت نام موفق به اخذ دیپلم مورد تایید وزارت آموزش و پرورش گردد.

فارغ التحصیل و یا دانش آموزان شاخه کارودانش به شخصی اطلاق می*شود که در دوره مهارت آموزی شاخه کاردانش موفق به اخذ دیپلم نظام جدید شده و یا مشغول به تحصیل باشد در صورت پذیرش در دانشگاه حداکثر تا زمان ثبت نام موفق به اخذ دیپلم مورد تایید وزارت آموزش و پرورش گردد.

فارغ التحصیل نظام قدیم آموزش متوسطه به شخصی اطلاق می*شود که از نظام قدیم آموزش متوسطه فارغ التحصیل شده باشد.

فارغ التحصیل و یا دانش آموز دروه نظام جدید به شخصی اطلاق می*شود که دوره سه ساله نظام جدید را به پایان رسانده و یا در صورت پذیرش در دانشگاه حداکثر تا زمان ثبت نام موفق به اخذ گواهینامه سه ساله نظام جدید (دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه) گردد.

فارغ التحصیل و یا دانش آموز دوره پیش دانشگاهی به شخصی اطلاق می*شود که پس از دریافت دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه، دروه پیش دانشگاهی را گذرانیده و یا در صورت پذیرش در دانشگاه حداکثر تا زمان ثبت نام موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش دانشگاهی گردد.

دانشجو، به شخصی اطلاق می شود که در یکی از دانشگاه*ها و موسسات آموزش عالی و یا یکی از آموزشکده*های فنی و حرفه*ای پذیرفته و ثبت نام شده باشد.

دانشجوی انصرافی به دانشجویی اطلاق می شود که پس از پذیرش و ثبت نام در رشته قبولی نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام و فرم مربوطه را پس از تکمیل به همراه سایر مدارک ثبت نام به موسسه ذیربط تحویل داده باشد.

گروه*های آموزشی: آزمون دانشگاه جامع علمی- کاربردی در مقطع کاردانی در 5 گروه آزمایشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، صنایع غذایی، مدیریت و خدمات اجتماعی و هنر برگزار می*گردد.

ارگان به سازمان، موسسه، وزارتخانه و ... اطلاق می*شود که دستگاه متقاضی برگزاری دوره علمی - کاربردی را تحت پوشش قرار می*دهد.

دستگاه متقاضی به تشکیلاتی اطلاق می*شود که با توجه به اهداف و برنامه*های آتی خود نسبت به رفع نیاز آموزشی نیروهای شاغل و یا آزاد که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم با آن دستگاه در ارتباط می*باشند، با کسب مجوز دانشگاه جامع علمی - کاربردی در مراکز آموزشی تحت پوشش خود اقدام به پذیرش دانشجو می*نماید.اهداف آموزشهای علمی - کاربردی
1- ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه(صنعتی، نظامی و دانشگاهی) در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی-کاربردی کشور.
۲- ارتقای شاخصهای کمی و کیفی آموزشهای کاربردی در جامعه.
۳- فراهم سازی زیر بنای مناسب بمنظور بکارگیری توان دانش آموختگان دورههای نظری در حل مسائل کاربردی.
۴- زمینه سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال تکنولوژی نوینآدرس : تهران- خیابان انقلاب – حد فاصل خیابان حافظ و نجات الهی (چهارراه کالج) – پلاک 751
تلفن: 82779 دورنگار : 88808987 -21-98+

E-mail: info@uast.ac.ir
http://www.uast.ac.ir سايت

مشاهده چارت سازماني دانشگاهخلاصه ای از مشخصات مراکز آموزشی ، موسسات و یا دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی - کاربردی


نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مراکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) تهران

رشته های تحصیلی: پرورش گاو و گاومیش - پرورش اسب - شیر و فراورده های لبنی - فرش دستباف - کتابداری و اطلاع رسانی روابط عمومی - نرم افزار کامپیوتر

تلفن7 - 6493296 و 6468286نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مراکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی شهید زمانپور تهران

رشته های تحصیلی : پرورش گاو و گاومیش ، پرورش اسب ، شیر و فرآورده های لبنی

تلفن 6721357نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( مؤسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی میرزا کوچک خان ( رشت)

رشته های تحصیلی :عمل آوری فرآورده های شیلانی ، تکثیر و پرورش آبزیان آب شیرین ، صید و بهره برداری ، بهداشت آبزیان

تلفن 2800 و 3 و 2352 - 0132338نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( مؤسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی علوم و صنایع شیلانی خلیج فارس ( بوشهر)

رشته های تحصیلی : صید و بهره برداری - تکثیر و پرورش آبزیان آب شور - عمل آوری فرآورده های شیلانی - بهداشت آبزیان - تکثیر و پرورش آبزیان آب شیرین

تلفن 9- 4541601 - 0771نام ارگان : وزارت جهاد دانشگاهی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی شهید فارسی اصفهان

رشته های تحصیلی: پرورش طیور - پرورش گاو و گاومیش - فرش دستباف - پرورش زنبور عسل - تکثیر و پرورش آبزیان آب شیرین - شیر و فرآورده های لبنی - آبخیزداری

تلفن 260575 - 260808 - 0311نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( مؤسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / مؤسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی بعثت شیراز

رشته های تحصیلی : دامداری در مرتع ، فرش دستباف - مرتع - آبخیزداری - شیر و فرآورده های لبنی - پرورش طیور - پرورش گاو و گاومیش - تکثیر و پرورش آبزیان آب شیرین - بهداشت فرآروده های دامی .

تلفن 7209146 - 7204080 - 0711نام ارگان : وزارت جهاد دانشگاهی ( مؤسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی علمی - کاربردی شهدای هویزه اهواز

رشته های تحصیلی : پرورش گاو و گاومیش - آبخیزداری - تکثیر و پرورش آبزیان

تلفن 3666604 - 3362087 - 0611نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی رسول اکرم (ص) دامغان

رشته های تحصیلی : دامداری در مرتع - پرورش گاو و گاومیش - پرورش طیور - علوم آزمایشگاهی و دامپزشکی - بهداشتیار دامپزشکی

تلفن 5236397 - 523011 - 0232نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی گلستان ( شهید حاجی کریمی )

رشته های تحصیلی : پرورش اسب - فرش دستباف - مرتع - پرورش زنبور عسل

تلفن 4 و 3350032 - 3353070 - 0171نام ارگان: وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی الغدیر خرم آباد

رشته های تحصیلی : دامداری در مرتع - جنگل - آبخیز داری - پرورش گاو و گاومیش - تکثیر و پرورش آبزیان آب شیرین - عمل آوری فرآورده های شیلانی - فرش دستباف - تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر.

تلفن : 8 - 25027 - 441228 - 0661نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی منابع طبیعی کلارآباد

رشته های تحصیلی : جنگل - مرتع - صنایع فرآوری اولیه چوب - ماشین آلات منابع طبیعی - حفاظت و حمایت از منابع طبیعی

تلفن 404 - 4922402 - 0192نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی سهرودی زنجان

رشته های تحصیلی : دامداری در مرتع - آبخیزداری - پرورش طیور

تلفن 5243015 - 0241نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی -کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالیشهیدبابایی اراک

رشته های تحصیلی : فرش دستباف - پرورش طیور

تلفن 338004 - 339804 - 0861نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی شهید سرداری تبریز

رشته های تحصیلی : پرورش گاو و گاومیش - فرش دستباف - پرورش طیور - مرتع - شیر و فرآورده های لبنی - آبخیزداری - جنگل - پرورش زنبور عسل

تلفن 6 - 5554935 - 5531900 - 0411نام ارگان : وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی شهید باکری ارومیه

رشته های تحصیلی : پرورش گاو و گاومیش - پرورش زنبور عسل - گوشت و فرآورده های گوشتی - بهداشت فرآورده های دامی - علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

تلفن 4 - 2778051 - 0441نام ارگان: وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی منابع طبیعی سمنان

رشته های تحصیلی : مرتع ، تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر - آبخیزداری - احیا و بهره برداری از بیابان - فرش دستباف

تلفن 3327182 - 3327217 - 0231نام ارگان: وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی )

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش عالی غلامی همدان

رشته های تحصیلی : پرورش طیور - تولید دارویی و معطر

تلفن 8225899 - 8229461 - 0811نام ارگان: وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزشعالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده : مرکز آموزش علمی - کاربردی شهید هاشمی نژاد ( ****)

رشته های تحصیلی : پرورش طیور - پرورش گاو و گاومیش - فرش دستباف - مرتع - آبخیزداری - شیر و فرآورده های لبنی - پرورش اسب - نرم افزار کامپیوتر - بهداشتیار دامپزشکی

تلفن 5 - 8784772 - 0511نام ارگان: وزارت جهاد کشاورزی ( موسسه آموزشعالی علمی - کاربردی جهاد کشاورزی)

نام مرکز آموزشی / موسسه / دانشکده :مرکز آموزش عالی دکتر جوانشیر

رشته های تحصیلی : جنگل - مرتع

تلفن4 - 2223001 - 2232185 - 0261
__________________
عزیزان توجه کنند اکانت تست اراعه میگردد..
فروش اکانت های سیسیکم با بهترین کیفیت و بدون قطعی فول پکیج
سرویس های سیسیکم

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv


یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگانAdmin هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 01-01-2013, 20:42   #15
مدیریت کل سایت
 
Admin آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2012
محل سکونت: سگدونی
نوشته ها: 5,513
تشکر: 231
تشکر شده 181 بار در 141 ارسال
124 دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشگاه شهید باهنر، در سال 1354 به*طور رسمی تاسیس شد. این دانشگاه به همت زنده یاد مهندس علیرضا افضلی*پور بنیانگذاری شده است. جذب دانشجو در این دانشگاه در حال حاضر در قالب دانشكده*های كشاورزی جیرفت، ادبیاتو علوم انسانی، تربیت بدنی، دامپزشكی، ریاضی و كامپیوتر، علوم، فنی، مدیریت و اقتصاد، هنر و معماری، كشاورزی، تكنولوژی سیرجان، صنعت و معدن زرند صورت می*گیرد.

سایت : www.uk.ac.ir
__________________
عزیزان توجه کنند اکانت تست اراعه میگردد..
فروش اکانت های سیسیکم با بهترین کیفیت و بدون قطعی فول پکیج
سرویس های سیسیکم

یک ماهه:10 هزار تومان همراه با 1هفته هدیه
چهار ماهه:20 هزار تومان همراه با 2هفته هدیه
هفت ماهه:30 هزار تومان همراه با 3هفته
هدیه
یک ساله:40 هزار تومان همراه با 1ماه هدیه

دو ساله:50 هزار تومان همراه با 8 ماه هدیه

فروش اکانت های پر قدرت و تضمین شدهmgcamd:
یک ساله:70هزار تومان
سرويس ویژه لوکال واقعی سیسیکم یکساله همراه با 5ماه هدیه رایگان: 45هزار تومان همراه با 5ماه هدیه رایگان

--------------------------------------------
سرویس های iptv


یک ماهه:15 هزار تومان همراه با 10روز هدیه رایگان
چهار ماهه:30 هزار تومان همراه با 15 روز هدیه رایگان
هفت ماهه:45 هزار تومان همراه با 20 روز هدیه رایگان
یک ساله:60 هزار تومان همراه با 30 روز هدیه رایگان

پنج ساله:100 هزار تومان همراه با 90 روز هدیه رایگانAdmin هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
دانشگاه, معرفي, ها

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
معرفي ايـــکس کــــروزر xdsr 280hdm hojatali انجمن مدل های XDSR 275HDMI / 280HDMI / 350HD 1 03-31-2013 13:14
دانشگاهی که هر کسی در مقابل دربش عکس بگیرد ازدواج موفق خواهد کرد! darknes دانستنیها 0 03-11-2013 17:02
مدرک دانشگاهی چینی هم رسید! maryam اخبار علمی 0 01-03-2013 20:17
معرفي سايت براي دريافت جهت هاي ماهواره آنلاين Federal.Police نرم افزارها و مطالب سایر رسیو رها 0 01-03-2013 14:24
رفتار پسران دانشجو از ترم اول تا آخر دانشگاه! (طنز)+عکس Admin گالری عكس هاي خنده دار 0 08-11-2012 15:35


اکنون ساعت 14:54 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

سايت منتيس سيسيکم بزرگترين انجمن شرينگ در سال 1391 تاسيس شده است و همواره کوشيده است تا بهترين و با کيفيت ترين اکانتهاي سي سي کم را به مشتريان خود ارائه دهد . همچنين سايت منتيس سيسيکم بر گرفته از بهترين اموزشها در زمينه ماهواره و تعميرات و ديگر موارد ميباشد
PostMan By Cultural Forum | Study at Malaysian University